TRT - Ancient Impossible - Antik Cagin Sirlari (2014) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB


TRT - Ancient Impossible - Antik Cagin Sirlari (2014) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB

https://www.imdb.com/title/tt3839758/

Hareketli Dağlar (Moving Mountains): Antik çağda Romalıların, bugün bile inanılmaz görünen yöntemler geliştirerek, şehirlerine su taşımak için yaptıkları su kemerleri, zapt edilmesi zor bir kaleyi kuşatıp almaları ve mısırlıların dev dikilitaşları nasıl yapıp taşıdıkları konu ediliyor.

Dev Anıtlar (Monster Monuments): Ebu Simbel tapınağı, mısır piramitleri, Pantheon kubbesi ve Stonehedge gibi binlerce yıl önce yapılmış ve günümüze kadar ayakta kalmış dev yapılar konu ediliyor.

Silahlar (Ultimate Weapons): Antik çağda kullanılan silahlar konu ediliyor ve özellikle ünlü mucit Arşimet’in roma donanmasına karşı geliştirdiği savunma yöntemleri ve bugünkü uçak gemileriyle kıyaslanabilecek kadar gelişmiş “the forty” gemisi anlatılıyor.

En Büyük Yapılar (Biggest Builds): Antik çağ’da yapılmış en büyük yapılar ve araçlar konu alınıyor. Romalılar tarafından betondan yapılan liman, su değirmenleri, savaş arabaları ve Ayasofya gibi örnekler, günümüz teknolojisinin yardımıyla değerlendiriliyor.

Güç Aletleri (Power Tools): Antik çağ’da uygarlıkların büyük yapılar inşa etmek ve kalkınmak için geliştirdikleri aletlerin yanı sıra, sanat eserlerinde ve ameliyatlarda kullandıkları hassas aletler konu ediliyor ve günümüz teknolojisiyle kıyaslanıyor.

Savaş Teknolojileri (Warrior Tech): Çinlilerin ünlü kurmalı yayından, Romalıların geliştirdiği zırhlara ve bugün hala kullanılan bölge koruma araçlarına kadar antik silahlar tanıtılıyor, teknolojileri inceleniyor ve günümüzdeki silahlar ve teknolojilerle kıyaslanıyor.

Roma Imparatorluğu (Roman Empire): Roma Imparatorluğu’nun geliştirdiği teknolojiler konu alınıyor ve modern spor stadyumlarına örnek olan arenalar, makineli tüfeğin ve tankın ataları sayılan karmaşık silahlar, Britanya’da sınırlarını korumak için yapılan dev duvar ve Neron’un yemek salonundaki döner zemin gibi örnekleri tanıtılıyor.

Mühendislik Harikaları (Extreme Engineering): Iskinderiye feneri’nden, ren nehri üzerinde kurulan köprüye, Portus limanından, granitleri kesecek dev testerelere, dağın içinde açılan tünellerden, Istanbul’da bulunan yerebatan sarayı’na kadar, antik çağ’da ulaşılan mühendislik başarıları konu ediliyor.

 

TRT - Müşfik Kenter (2004) DVBRip x264


 
TRT - Müşfik Kenter (2004) DVBRip x264 
Müşfik KENTER... Tiyatroda bir usta. Oyunculuğuyla, yönetmenliğiyle komple bir tiyatro sanatçısı. İnsan olarak sorumlu bir baba, iyi bir eş, anlayışlı bir hoca, sevilen saygı duyulan bir arkadaş. Belgeselde yer alan arkadaşları, öğrencileri ve meslektaşları onu anlattılar. TRT Ankara Televizyonu Belgesel Programlar Müdürlüğü'nce hazırlanan Yıllar, Yollar, Yüzler portreler dizisi içinde Müşfik KENTER portresinin yapım ve yönetimini Tülay AKÇA üstlendi.

TRT - Jungle Planet - Orman Gezegeni (2015) UHDTV Turkce Dublaj 1080p x264-BDR


TRT - Jungle Planet - Orman Gezegeni (2015) UHDTV Turkce Dublaj 1080p x264-BDR

https://www.imdb.com/title/tt5692910/

Çeşitli canlılara ev sahipliği yapan balta girmemiş ormanlar ve yeşilliklerin yer aldığı "Orman Gezegeni" 4K UHD görüntü kalitesiyle sizlerle.

TRT - Haber Kameramanı WEBRip x264-BDR


TRT - Haber Kameramanı WEBRip x264-BDR

İzlerken bile yürek dayanmayan görüntülerde, tam olayın içinde, depremde, sokak olaylarında, çatışmalarda...

 En iyi kareyi yakalayabilmek için verilen mücadeleyi, cesareti, endişeyi

 Haber kameramanlarıyla birlikte hissedin...

 Bazen  savaşın tam ortasında, bombalar patlarken, herkes sığınağa koşarken, en iyi görüntüyü alabilmek için sokaklarda...

 İzlerken bile yürek dayanmayan görüntülerde, tam olayın içinde, depremde, sokak olaylarında, çatışmalarda... Bazen bir şenlikte, festivalde, karnavalda... Bazen heyecanla izlenen bir maçta, şampiyonluk vuruşunda, belki  kupayı kucaklarken belki kaçırılan golün kederinde...

 En iyi kareyi yakalayabilmek için verilen mücadeleyi, cesareti, endişeyi

 Haber kameramanlarıyla birlikte hissedin...

 Her hikâyeyi yeniden yaşayacak, olaylara daha önce bakmadığınız bir gözle bakacak ve  haber kameramanlarının adımlarını takip ederken heyecan dolu bir yolculuğa çıkacaksınız. Bu yolculukla yakın tarihi yeniden gözden geçirecek, tarihe not düşen

görüntülerin nasıl elde edildiğini belki de hayretler içinde izleyeceksiniz...

Penguins Spy in the Huddle (2013) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB


Penguins Spy in the Huddle (2013) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB

Penguenler - Huddle Spy, penguenlerin yakınında yaklaşık bir yıl geçirerek, daha önce hiç kuşkusuz gerçek karakterini yakalamak için 50 spycam kullandı.

TRT - Anadolu Düğünleri - Uzunyaylada Çerkes Düğünü HDTV 720p x264-BDR


 
TRT - Anadolu Düğünleri - Uzunyaylada Çerkes Düğünü HDTV 720p x264-BDR
Anadolu'nun zengin kültürel düğünleri bu belgeselde.

Derindeki Gozler (2016) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB


Derindeki Gozler (2016) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB

Deniz yüzeyinin onlarca metre altında kuş misali uçan vatozlar... Tam 400 milyon yıl öncesindeki biçimleriyle denizlerdeler. Dünyanın milyonlarca yıldır yaşadığı değişimi, nice kitlesel yok oluşu gördüler. Onlar dinazorlarla aynı çağda yaşadılar. Dinazorların soyu tükendi ama vatozlar hâlâ yaşıyor... Muhteşem görünümüyle vatoz ailesinin en büyüğü Dasyatis centroura, dikenli kuyruk… Bu vatozların yaşadığı bölge ve bu bölge tanıtılırken, vatozların yaşadığı tehlikeler vatozların dostları ve düşmanları anlatılıyor. Dikenli kuyruk ile birlikte diğer vatoz türleri ve bölgede yaşam mücadelesi veren diğer türler hakkında bilgi veriliyor. 

Bir yıl süren çekimlerde her dalgıç yaklaşık 300 dalış gerçekleştirdi. Her dalış ekibi en az 6 kişilik gruplar halinde oldu. Her dalış süresi en az 50 dakika en fazla 80 dakika oldu. Maksimum derinlik 40 metre ortalama 25 metre oldu. Dalışlar sırasında en büyük sorun hava koşullarıydı. Dip yapısının ince kum ve mil olması nedeni ile suyun bulanması ikinci büyük sorun oldu. Ekip en iyi görüntüyü alabilmek için ciddi çaba harcadı. Vatozların yaşamlarını anlatan belgeselimizin çekimleri Hatay Samandağ kıyılarında gerçekleşti. Bu çekimler sırasında Dünya da bilinen 90 tür vatozun 11’ini görüntülemeyi başardık. Bu çekimlerde kafes kullanmadık. Tehlikeli ve çok büyük olan bu vatozları görüntülemek bizim için de farklı bir tecrübe oldu.

Wild Iberia (2014) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB


Wild Iberia (2014) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB

http://www.imdb.com/title/tt6103244/

Her bölüm değişen çevrelerde büyüleyici hayvan davranışları ortaya çıkardığı için, Wild Iberia'nın inanılmaz biyolojik çeşitliliğini ve değişen mevsimlerde gerçekleşen inanılmaz değişiklikleri keşfedin.

TRT - Wildest Middle East - Ortadogu Yaban Hayati (2015) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB


TRT - Wildest Middle East - Ortadogu Yaban Hayati (2015) HDTV Turkce Dublaj 1080p x264-24JB

https://www.imdb.com/title/tt4719796/

Ortadoğu'da sıradanlıktan çok uzak olan bir ülke var: Türkiye. Yaban hayatı sıra dışı zorluklarla karşılaşıyor. Dağlar ve rakım ilkim değişiklikleri, kayalık sahil şeridi hepsi bir güçlük çıkarıyor. Burada birleşen tektonik tabakalar, Türkiye'yi bir deprem ülkesine dönüştürüyor. Kıtaların birleştiği bu ülkenin yabani göçebeleri de var tarih öncesinden kalma ziyaretçileri de. Yaban hayatı, kendine zorluklar çıkaran bu ortamlarda ihtimallere karşı mücadele ediyor ve galip çıkmayı başarıyor.

TRT - Dunyanin Vahsi Dogasi (2016) HDTV 1080p x264-24JB


TRT - Dunyanin Vahsi Dogasi (2016) HDTV 1080p x264-24JB

Düzenli bir hayatı tercih edebilir,  özgürlüğü yüksek binaların arasında arayabilirdi. Bilgisinin gücünü sınırlı bir dünyada kullanabilir, sahip olduklarıyla yetinebilirdi.

"Çağan Şekercioğlu" onun dünyasına hoş geldiniz.