David Attenboroughs Natural History Museum - Doğal Tarih Müzesi (2014) HDTV Türkçe Altyazı 720p x264


David Attenboroughs Natural History Museum - Doğal Tarih Müzesi (2014) HDTV Türkçe Altyazı 720p x264
Sir David Attenborough, İngiliz Doğa Tarihi Müzesi' ndeki fosiller üzerinden evrim tarihinde bir geziye çıkartıyor bizi. Soyu tükenmiş canlılar ete kemiğe bürünmüş olarak tekrardan karşımıza çıkıyor belgeselde.
Güzel canlandırmalar ve bir miktar espiri ile süslenmiş belgesel, bilim ve evrimsel bakışa ilgi duyanları cezbedecek türden.

Yakın Plan Cihan Harbi (2017) HDTV 1080p x264-24JB


Yakın Plan Cihan Harbi (2017) HDTV 1080p x264-24JB

Dünyanın ve Osmanlı’nın savaş başlamadan önceki durumu, siyasi ve coğrafik değişimler yer almakta. Dünyanın adım adım bir savaşa doğru sürüklendiği ve özellikle Osmanlı’da oluşan gelişmeler ele alınmaktadır. “Değişen Dengeler” bölümünde, 17. ve 18. yüzyıllarda tüm dünya üzerinde etkisi olan Fransız İhtilali, Sanayi Devrimi, Yediyıl Savaşları ve Osmanlı coğrafyasında cereyan etmiş bulunan 93 Harbi, Kırım Savaşı gibi Osmanlı’yı 1. Dünya Savaşı’na girmeden evvel etkileyen süreç anlatılmakta.

Bölüm içerisinde Padişah 3. Selim’in katledilmesi, 2. Abdülhamid Han’ın tahta çıkışı ve hükümdarlığı süresince vermiş olduğu mücadele farklı konular üzerinden ele alınacaktır.

Discovery Channel - Papa Suikasti DVBRIP Türkçe Dublaj


Discovery Channel - Papa Suikasti DVBRIP Türkçe Dublaj

TRT - Kıymetli Bir Bina Öyküsü (2016) HDTV 1080p x264-24JB


TRT - Kıymetli Bir Bina Öyküsü (2016) HDTV 1080p x264-24JB

1937’de bir proje yarışmasıyla başlayarak 24 yıl boyunca el emeğiyle örülen bir yapı... Türkiye Büyük Millet Meclisi. Birinci olan projenin mimarı Avusturyalı Clemens HOLZMEISTER'ın incelikli sanatının yansıdığı inşaat sürecine, yapı işlerinden sorumlu Yüksek Mimar ZİYA PAYZIN' ın anıları eşliğinde tanıklık ediliyor. Yeraltı mermer kaynaklarının ve taş ocaklarının işletilemediği, malzeme ve işçi sıkıntısının yaşandığı, savaş ve yokluk yıllarında defalarca kesintiye uğramış bu kıymetli ve sabırlı binada emeği geçen isimler, yapının ilginç detaylarıyla ilgili anılarıyla öykümüze dokunuyorlar.  

National Geographic - Lincoln Suikasti DVBRIP Türkçe Altyazı XviD-BDRNational Geographic - Lincoln Suikasti DVBRIP Türkçe Altyazı XviD-BDR

14 Nisan 1865 yılında, azimli bir suikastçı “zalim” olarak adlandırdığı Amerika’nın 16. başkanını tek el ateş ederek öldürür. Bir anda tüm ülkenin kaderi sonsuza dek değişecektir. İzleyecekleriniz, Amerika tarihinin en çarpıcı ve en yankı uyandıran suçlarından bir tanesinin; Abraham Lincoln suikastının gerçek hikâyesi…

Oscarlı oyuncu Tom Hanks’in sunduğu yapımda, Billy Campbell (Lincoln) ve Jesse Johnson (John Wilkes Booth) gibi ünlü isimler de yer alıyor. Ridley ve Tony Scott’ın yapımcılığını üstlendiği bu iki saatlik belgesel, Bill O’Reilly’nin en çok satan kitabından uyarlanarak dünya çapında yankı uyandıracak bir televizyon etkinliğine dönüştürüldü.

Lincoln Suikastı heyecan dolu bir polisiye romanın tüm özelliklerini barındırıyor. Komplo, suikast ve tarihte benzeri olmayan bir insan avı…  Henüz sona ermiş iç savaşın çalkantılı atmosferinde düzenlenmiş bir komplo ve hakarete uğramış “çılgın” bir adamın yürek burkan hikâyesi bir arada işleniyor.

National Geographic - 2. Dünya Savaşı Büyük Saldırılar Boxset WEBRip Türkçe Dublaj 720p x264


 
National Geographic - 2. Dünya Savaşı Büyük Saldırılar Boxet WEBRip Türkçe Dublaj 720p x264
II. Dünya Savaşı: Büyük Saldırılar, sizi seçkin askerlerin arasına götürerek parçası oldukları kritik görevler esnasında yetenek, eğitim ve teçhizatlarını bir arada nasıl kullandıklarını ve inanılmaz savaş kabiliyetlerini ekranlara taşıyacak.
Adeta birer savaş makinası olan Amerikan Ordusu Ranger’larının, SASaskerlerinin veya Kraliyet Donanması komandolarının cesaretleri ve sadakatları ile bir çatışmanın, hatta büyük bir savaşın seyrini nasıl değiştirdiklerini keşfedeceksiniz.

Hüseyin Nihal Atsız Belgeseli VCD


Hüseyin Nihal Atsız Belgeseli VCD

 

TRT - Bilge Kağan Hazinesi DVBRIP


TRT - Bilge Kağan Hazinesi DVBRIP

Türk ve Moğol bilimcilerinin Göktürk yazıtlarını kurtarması ve koruma altına alması ile Bilge Kağan ailesinin hazine değerindeki eşyalarının bulunmasını anlatan TRT yapımı eşsiz bir belgesel. Göktürk tarihiyle ilgilenenlerin mutlaka izlemesi gerekir... 

Atatürk'ün Soyu Belgeseli VCD


Atatürk'ün Soyu Belgeseli VCD