Üç İstanbullu - İstanbul Derbileri DVBRIP x264-Ferraira


Üç İstanbullu - İstanbul Derbileri DVBRIP Ferraira

Belgesel, "Fenerbahçelilik", "Galatasaraylılık" ve "Beşiktaşlılık" kavramlarını, taraftarlık, semtlilik, kimlik ve oyun stili bağlamında ele alırken, derbi günleri yaşanan çılgın coşkuyu da, yerinde çekimlerle tespit ediyor.
Belgeselde, Bağış Erten, Cem Dizdar ve Kanat Atkaya da, derbilerin toplum ve taraftar açısından, sosyal-kültürel ve psikolojik çözümlemesini yapıyor.

Gün Işığı - Morning Light 2008 BRRIP Türkçe Dublaj XviDGün Işığı - Morning Light 2008 BRRIP Türkçe Dublaj
İnanılmaz görüntüler eşliğinde daha önce hiç yaşamadığınız bir yelkenli deneyimi yaşayacaksınız. Mürettebatın bir parçası olabilmek ve dünyanın en zorlu yelkenli yarışı Transpac için kolları sıvayın. Başlangıçtan bitişe kadar tam 6 ay sürecek, tüm duygularınızın altüst olacağı psikolojik bir çekişme. 2,225 milden oluşan bu zorlu yolda sadece11 takım hayatta kalmayı başarabilecek.

Bruce Lee - A Warrior's Journey (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı XviD


 Bruce Lee - A Warrior's Journey (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı

Bir inç yukarı fırlayarak iriyarı bir adamı ayaklarıyla yere yıkmakla ünlendi. Bruce Lee : A Warriors Journey'de bu sahnelere ve daha nicelerine tanıklık edeceksiniz. Tüm Lee hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bir yolculuk hikayesi...
Bruce Lee'nin hayatı, felsefesi ve son filmi, ustanın kendi stilini geliştirme aşamaları, genel akım Hollywood ve gelenekçi dövüş sanatçıları ile olan çekişmeleri ve dünyanın en fazla gişe hasılatı yapan filmlerine imza atışı bu belgeselde irdelenmiş. Belgeselin, Lee'nin hayatı kadar ilginç olan bir diğer özelliği ise, Ölüm Oyunu adlı bitirilememiş son filminin kayıp çekimlerini içermesi. Lee'nin hareketlerindeki mükemmelliği ve yeniden düzenlenmiş hikayesi ile Lee'nin kişisel dövüş sanatı felsefesinin filmi nasıl etkilediğini görme fırsatını sunuyor.

TRT - Düş Yollara WEBRip 720p x264-BDR


 
TRT - Düş Yollara WEBRip 720p x264-BDR 
Doğa sporlarının izinde, farklı mekanlarda, farklı konuklarıyla "Düş Yollara", sizleri her hafta ayrı bir maceraya davet ediyor...
Mücadele etmenin, üstesinden gelmenin, yılmadan denemenin, yeniliklere açık olmanın, öğrenme azminin ve tabii eğlenmenin, yaşamdan keyif almanın; kısaca insan olmanın tadı, "Düş Yollara"da çıkıyor.

TRT - Notlar DVBRip x264-BDR


TRT - Notlar DVBRip x264-BDR
Sanat ve kültür tarihine damgasını vuran, birçoğu aramızdan ayrılmış isimlerin yaşam öyküleri, sanat anlayışları ve eserlerine yer veriliyor.

Discovery Channel - Sıradışı Dövüş Sanatları DVDRIP XviD TRDUB AC3 - BDR


Discovery Channel - Sıradışı Dövüş Sanatları DVDRIP XviD TRDUB AC3 - BDR
Hız ve kıvraklık çıplak güce, zihin bedene karşı! Kökenleri yüzyıllar öncesine dayanan Uzakdoğu dövüş, savunma ve meditasyon ilkeleri mükemmel tekniklerle harmanlanarak görsel bir şölene dönüşüyor. Sıradan bir dövüşçü nasıl olur da canlı bir silaha dönüşür? Basit görünümlü bir şiş ya da sopa ölümcül olabilir mi? Bu soruların cevabını bulmak için iki genç dövüşçünün bedenlerinin ve zihinlerinin derinliklerine bir yolculuk yapacağız.
"Katana”, "Yelpaze”, "Samuray Kılıcı”, "Çin Dao’su”, "Bo Sopası” ve "Sai”… Usta savaşçılar Uzakdoğu sporlarının tehlikeli oyuncaklarıyla unutamayacağınız bir ölüm dansına imza atıyor. "Matrix” filminin animasyon ekibinin hazırladığı nefes kesici görüntüler, Uzakdoğu dövüş sporlarının biyomekanik sırlarını gözler önüne serecek.

Gelmiş Geçmiş En İyi Motosikletler DVDRIP AC3 Türkçe Dublaj - BDRGelmiş Geçmiş En İyi Motosikletler DVDRIP AC3 Türkçe Dublaj - BDR
Otoban kavramı, 1885'te Gottlieb Daimler'ın motosikleti icat etmesiyle tamamen değişti. Bu 116 yıllık araç, ulaşımın en havalı yolu olarak benimsendi. Asiler, özgür ruhlar ve haftasonu gezginleri, kendilerine hız ve özgürlük tattıran 'tekerleklere' olan tutkularını keşfettiler.
Bu belgeselle, motosikletlere yeni ve beklenmedik yollarla farklı görünümler katan ustalar ve maceraperestlerle tanışacaksınız. Discovery Channel, hayatlarını onları onararak ya da onlarla yarışarak kazananlara şu soruyu sordu: "Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Motosikletler Hangileri?"

National Geographic - Futbol Bilimi DVDRIP AC3 Türkçe Dublaj - BDRNational Geographic - Futbol Bilimi DVDRIP AC3 Türkçe Dublaj - BDR
David Beckham, Mancbester umted`lı süperstar Ryan Giggs ve ünlü defans oyuncusu Gâreth Southgate, başarılarının ardındaki bilimin rolünü anlatıyorlar. Futbolcuların zorlu rekabet ortamında daha atletik, daha güçlü ve zihinsel açıdan daha dayanıklı olabilmesi hangi bilimsel katkılar sayesinde mümkün? Bilim ayrıca spor ayakkabılarından toplara dek oyunun kurallarını etkileyecek teknolojik yenilikler de sunuyor. Hatta bir anlamda futbolun kurallarını yeniden yazıyor.
Yeryüzündeki en popüler spor dalının bilim sayesinde geçirdiği evrime Futbol Bilimi ile tanık olabilirsiniz.

National Geographic - Kanlı Sporlar DVDRIP XVID AC3 Türkçe Dublaj-BDRNational Geographic - Kanlı Sporlar DVDRIP XVID AC3 Türkçe Dublaj-BDR
Şiddet. Sevin ya da sevmeyin, her insan kültürünün kaçınılmaz bir parçası. Birçok toplum şiddeti oyunlara ve yarışlara kanalize ederek kontrol etmenin yollarını arıyor. Kan tutkusu, kan sporuna çevriliyor. Bazılarının eğlence olarak gördüğünü diğerleri vahşice buluyor. Amerika'nın güneyinde, horozlar dövüşürken bahisçiler onların üstüne para koyuyor. Meksika'daki bir arenada genç bir matador ölümcül bir dans gerçekleştiriyor. Ve Bolivya'da, yüzlerce dağlı çıplak yumruklarıyla dövüşüyor. Çarpışan köylüler, Tanrılarını memnun etmek için kan akıtıyorlar. Kanlı Sporlar'da, törenselleştirilmiş şiddetin çekiciliğini ve dehşetini keşfederken tabuya karşı duyduğumuz karanlık tutkunun derinliklerine doğru yol alıyoruz.

National Geographic - Alaskada Hayatta Kalmak WEBRip Türkçe Dublaj 720p x264-HDTURK


National Geographic - Alaskada Hayatta Kalmak WEBRip Türkçe Dublaj 720p x264-HDTURK
Dünyanın en zorlu yarışmalarından biri geri geliyor. Birbirinden dayanıklı 12 maceracı, doğaya, ekip üyelerine ve hatta kendi isteklerine göğüs gererek hayatta kalmaya çalısacak. Askerler, Dayanıklı Atletler, Alaskalılar ve Kıta ABD'si isimli dört ekip; korkutucu zirveler, ölümcül gelgit akıntıları, dev buzullar, dipsiz uçurumlar, vahşi etobur canlilar ve tehlikeli nehirlerle yüzleşecek. Ekipler, yalnızca yanlarına aldıklari ekipmanlarla her parkuru 60 saatte tamamlamaya çalışacak. GPS yok, telefon yok, acıma yok! Bitiş çizgisine giden yol para ya da ödulle alakalı değil. Tek amaç, insanın limitlerini sonuna kadar zorlayarak dayanıklılığı test etmek. Bu yolda kararlılık her şeyden daha önemli. Yalnızca tek bir ekip bitiş çizgisini göğüleyip galip gelebilir.