The Dark Charisma Of Adolf Hitler - Hitler Öldüren Karizma (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDRThe Dark Charisma Of Adolf Hitler - Hitler Öldüren Karizma (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR

Adolf Hitler muhtemelen tarihteki en sıra dışı lider. Başka hiç kimse dünyayı onun kadar değiştirip arkasında böylesine bir enkaz bırakmadı. Fakat şimdiye dek insanların Hitler'in peşinden neden gittiklerini açıklamak için ciddi bir girişimde bulunulmadı. BBC imzalı üç bölümlük belgesel, insanların onun hedeflerine ulaşmak için harekete geçmeye nasıl karar verdiklerini, Hitler'in Almanya'daki mevcut inanışları nasıl manipüle ettiğini ve liderliğinin neden bu denli ikna edici olduğunu bulmak için Hitler'in II. Dünya Savaşı boyunca aldığı önemli kararları inceliyor. Günlükler, şahitlerin ifadeleri, arşiv ve görüntülerle belgesel, Hitler'in yönettiği insanlarla ilişkilerini ve liderliğinin işleyiş biçimini inceliyor. Çoğu Hitler'le birebir ilişki içinde olmuş eski Nazilerle yapılan mülakatlar, Hitler'e gösterilen kişisel reaksiyonların 'iyi' ve 'kötü' karmaşık bir mozaiğini oluşturuyor, 20. yüzyıl tarihin en önemli sorularından bazılarına yanıt bulmayı hedefliyor.

NTV Zaman Yolcusu Türklerin İzinde HDTV 720p x264-BDRNTV Zaman Yolcusu Türklerin İzinde HDTV 720p x264-BDR

Orta Asya steplerinden 8 ülke, 36 bin kilometre... Ahmet Yeşiltepe'nin sunduğu 'Zaman Yolcusu', 'Türklerin İzinde' isimli belgesel bizleri Türk'lerin anavatanına götürüyor.

Ateşten Günler Dvdrip


alt

Ateşten Günler DVDRip x264

 Halide Edip Adıvar'ın unutulmaz Eseri Ateşten Gömlekten Sinemaya Uyarlanmış Bir Baş Yapıt.

The First Emperor of China - Çinin İlk İmparatoru (1990) DVDRip Türkçe Dublaj AC3 5.1 XviD-BDR


The First Emperor of China - Çinin İlk İmparatoru (1990) DVDRip Türkçe Dublaj AC3 5.1 XviD-BDR
Çin'e sadece, ismini vermedi, dünya tarihinin en uzun ömürlü ulus-devletini kurdu... Çin'de , İlk İmparator Qin Shihuang dönemi... 
Döneminin büyük bölümü ve onun inanılmaz başarıları daha önce hiç gündeme gelmedi...
Bu tarihsel drama, feodal krallarla yapılan müthiş ama kanlı savaşları, Qin hanedan sarayının heybetli ve kutsal ortamında, sizlere yeniden yaşatıyor...
Qin'in ordusunun gücü...
2,200 yıl önce inşa edilen mezarı...
Antik Çin uygarlığının doğasını ve İlk imparatorun olağanüstü başarılarını görmek isteyenlere benzersiz bir fırsat...

TRT - İkna Odaları WEBRip 720p x264-BDR


 
TRT - İkna Odaları WEBRip 720p x264-BDR
Türkiye'nin yakın tarihine ait karanlıkta kalmış noktalarından biri İkna Odaları Belgeseli'nde aydınlığa kavuşuyor...  28 Şubat dönemi uygulamaları ve başörtüsü yasağı ile ilgili bu güne kadar çok söz söylendi, satırlar dolusu yazı kaleme alındı... Ama İkna Odaları'nın ne olduğu ve o dönemde neler yaşandığı ile ilgili bilgiler hiçbir zaman fikir sahibi olmaya yetmedi.

History Of The World - Büyük Dünya Tarihi (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDRHistory Of The World - Büyük Dünya Tarihi (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR

http://www.imdb.com/title/tt2441214/

Bu görkemli belgesel, 70 bin yıllık insanlık tarihine şahitlik ediyor. Zamanın içinden geçerek, dünyanın bir ucundan diğer ucuna insanlık tarihinin dönüm noktalarını gözler önüne seren BBC'nin büyük bütçeli mega - yapımı, tarihe yön veren uygarlıkları, savaşları, icatları, keşifleri dramatik canlandırmalarla film gibi anlatıyor.

İnsanları, onların beslendikleri medeniyetleri, kültürleri, tarih içinde yaşadıkları başarıları gelişim ve değişimleri anlatan BBC imzalı, 2012 yapımı Büyük Dünya Tarihi, tarihin arka bahçelerinde gizli aşk hikayelerinin, süikastlerin, tıp alanında gerçekleşen devrimlerin ve medeniyetleri yerle bir eden doğa olaylarının dünya tarihini nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor.

Che Bölüm 2 Gerilla DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR


Che Bölüm 2 Gerilla DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR
Guerilla Che'nin Küba devrimi sonrasında gücünün ve ününün doruğunda olduğu dönemde başlıyor. Tam bu sıralarda, Che Bolivia'da kimliği saklı bir biçimde tekrar ortaya çıkmak üzere kaybolur. Orada, büyük Latin Devrimi'ni başlatmak için Kübalı yoldaşlarından ve Bolivia'lı askerlerden oluşan küçük bir grup organize eder. Bolivia mücadelesinin hikayesi, nihayetinde başarısızlık ve Che'nin ölümüyle sonuçlanan bir azim, fedakarlık, idealizm ve gerilla savaşı öyküsüdür. Bu hikaye Che'nin nasıl hala tüm dünyadaki insanların kalbinde yaşattığı bir idealizm ve kahramanlık sembolü olduğunu anlatıyor.

Che Bölüm 1 Arjantin DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR


Che Bölüm 1 Arjantin DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR
26 kasım 1956'da, Fidel Castro 80 isyancıyla birlikte Küba'ya yelken açar. Bu isyancılardan biri, Castro'yla, Fulgencio Batista'nın yozlaşmış diktatörlüğünü sona erdirmek gibi ortak bir amacı paylaşan Arjantinli doktor Ernesto "Che'' Guevera'dan başkası değildir. Che gerilla savaş tarzını çabuk kapar ve vazgeçilmez bir savaşçı olduğunu kanıtlar. Kendini mücadeleye adamasıyla yoldaşları ve Küba halkı tarafından bağırlarına basılır. ''The Argentine'', Che'nin Küba devriminde doktorluktan devrimci kahramanlığa yükselişini anlatıyor.

Avrupada Bir SUltan Abdülaziz Avrupada DVDRip AC3 XviD-BDR


Avrupada Bir SUltan Abdülaziz Avrupada DVDRip AC3 XviD-BDR 
''Abdülaziz Avrupa'da... ''
Fransa İmparatoru III.Napolyon, tüm Hiristiyan alemi gibi Osmanlı hiristiyanları üzerinde de söz sahibi olması gerektiğine inanmaktadır ve bunun kendisi için ilahi bir görev olduğunu savunmaktadır.
Bu nedenle ''1867 Uluslararası Paris Fuarı '' açılışını firsat bilerek, yakından tanıyıp etkilemeyi düşündüğü Osmanlı Padişahı Abdülaziz'i şeref konuğu olarak davet eder.Abdülaziz'i etkileme yarışından geri kalmak istemeyen Büyük Biritanya Kraliçesi Victoria,Avusturya İmp.ve Prusya Kralı Wilhelm'in davetleri de peşpeşe Osmalı sarayına ulaşır.
Bu film ;Osmalı tarihinde ilk ve son kez imparatorluk toprakları dışına yapılan bu 47 günlük geziyi orjinal görüntüleriyle anlatmaktadır.