IMAX - Grand Canyon Advanture - Büyük Kanyon Macerası BDRIP Türkçe Altyazı 1080p DTS x264-BDR


IMAX - Grand Canyon Advanture - Büyük Kanyon Macerası BDRIP Türkçe Altyazı 1080p DTS x264-BDR

Everest'i yakan ekip, Amerika'nın en güzel manzarasının karşı karşıya kaldığı tehdite dair güçlü ve ders niteliğinde bir film ile karşımızda... Büyük Kolorado Nehri sayesinde, zamanınızın en yakıcı çevresel sorununu ortaya çıkarıyor: Her geçen gün büyüyen su kıtlığı. Çevre savunucusu Robert F. Kennedy, Jr. Ve Wade Davis ile öfkeli sularda Büyük Kanyon' un derinlerine doğru heyecanlı bir yolculuk, nefes kesen görüntülerle sizleri bekliyor.
Beğenilen oyuncu Robert Redford' un seslendirdiği ve Dave Matthews Band' ın müzikleriyle eşlik ettiği bu muhteşem film, suya verdiğiniz önemi artırırken kavrulan gezegenimiz için nasıl bir fark yaratabileceğinizi de gözler önüne serecek.

TRT - Çomakdağ 2005 DVBRIP XviD-BDR


TRT - Çomakdağ 2005 DVBRIP XviD-BDR

1.Bölüm:

Milas’ın Çomakdağ Kızılağaç köyü evlerinin mimarisine, insanların yöresel kostümlerine, adetlerine, geleneklerine ve kültürlerine yer verilmekte, Çomakdağ ve Ekiztaş köyündeki el sanatları, Çomakdağ ve Türbe köyünde zeytincilik ve zeytinyağı yapımı ile zeytinden elle imal edilen sabun konu edilmektedir.

2.Bölüm:

Çomakdağ’da yörenin adet ve geleneklerine göre yapılan düğüne yer verilmektedir. Kız evinde muhtarın takılan altınları sayması, gelinin köyün sokaklarında dolaşması ile baba evinden ayrılığının anlatılması, oğlan dolandırma denen damadın akrabalarının elini öpmesi gibi geleneklere, kına gecesine, gelin alma törenine, gelinin baba evinden çıkışına yer verilmektedir. Bu bölümde ayrıca evli kadınların giydikleri kıyafetler hakkında bilgiler de aktarılmaktadır.

BBC - Operation Iceberg (2012) HDTV Türkçe Altyazı 1080p x264


BBC - Operation Iceberg (2012) HDTV Türkçe Altyazı 1080p x264 
İngiliz ve kanadalı bilim adamlarından oluşa nbir ekip buzdağının tüm ayrıntılarını araştırmak için düzenledikleri seferi BBC'nin olağanüstü yayınıyla birleştiriyor.

Fahişelere Güzelleme - Whores Glory 2011 BRRIP Türkçe Altyazı 480p AC3 XviD-BDR


Fahişelere Güzelleme - Whores Glory 2011 BRRIP Türkçe Altyazı 480p AC3 XviD-BDR

Fahişelere Güzelleme fahişelik üzerine üç kanatlı bir resim sunuyor: üç ülke, üç dil, üç din… Bu en mahrem eylem, karşılığında daima para alınan bir meta haline gelmiştir; oysa kadınların hayatına hikâyelerden başka bir zenginlik getirmez. Tayland’da kadınlar camların ardında durup kendi yansımalarına bakarak müşteri bekler. Bangladeş’te erkekler, arzularını kiralık kızlarla doyuma kavuşturmak için bir aşk mahallesine gider. Meksika’da ise kadınlar, kendi gerçeklikleriyle yüzleşmemek için, kadın gibi ölebilsinler diye dua eder. Tüm bu kadınlar, bir adam ile bir kadın arasında geçebilecek fiziksel ve duygusal her şeyi yaşamıştır bile.

TRT - Üç Menderes DVBRIP


TRT - Üç Menderes DVBRIP XviD

Batı Anadolu’nun önemli beş nehrinden üç tanesi Menderes adını taşır. Bunlar Büyük Menderes, Küçük Menderes ve Kara Menderes’tir. İki bölümlük belgesel programda, bu üç nehrin tarih boyunca bölgelerini nasıl biçimlendirdikleri ve bu bölgelerdeki yaşamı nasıl etkiledikleri anlatılmaktadır.
Bu üç menderesin isimlerinden başka ortak özellikleri de vardır. Üçü de yüzyıllar içinde taşıdıkları alüvyonlarla döküldükleri koyları doldurmuş, geniş ovalar oluşturmuşlardır. Günümüzde üç menderes nehrinin oluşturdukları bu ovalar, Batı Anadolu’nun en verimli topraklarıdır.

Topkapı Sarayı Muzesi - Topkapi Palace Museum 2008 DVDRIP Türkçe Dublaj XviD


 

Topkapı Sarayı Muzesi - Topkapi Palace Museum 2008 DVDRIP Türkçe Dublaj XviD

Fatih Sultan Mehmet tarafından 1460 ile 1478 tarihleri arası yaptırılan Topkapı Sarayına yüzyıllar boyu, yeni binalar eklenmiştir. Sarayburnu kapısındaki toplar nedeniyle Topkapı Sarayı denilmiştir. Bizler bugün, bir zamanlar, o dönemin başbakanları olan sadrazamların bile ancak üçüncü kapı olan Bab-u Saadet’e kadar sokulabildiği bu yasak şehrin tamamını olmasa bile, büyük bir kısmını görebiliriz.
Fatih'in Beyazıt’a, bugünkü İstanbul üniversitenin bulunduğu yerde, yaptırdığı birinci Saray acele inşa edildiğinden, devletin yeni teşkilâtına cevap verecek nitelikte değildi. Fatih devrinin tarihçilerine göre, o dönemin ünlü mimar ve mühendislerini getirterek kısa sürede Sa­rayın yaptırdığını yazar.
1856’dan sonra da Sarayın Dolmabahçe sarayına taşınmasına rağmen Ramazan ayında, padişah ve ailesi tarafından Mukaddes Emanetler her yıl düzenli olarak ziyaret edilirdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle Topkapı Sarayı, 9 Ekim 1924 tarihinde Müze olarak ziyarete açılmıştır.
Günümüzde ise :
Kuruluş yıllarında yaklaşık 700.000 m.² lik bir alanda yer alan Saray’ın bugünkü alanı 80.000 m.² dır . Bugünlerde ise sürekli ve geçici 20 sergi salonu, 86.000 parça ile dünyanın en zengin Saray müzelerin başında yer alır.
Topkapı Sarayı Müze'sindeki tüm seksiyonları ile burada sergilen eserler hakkında detaylı ve önemli bilgiler, sade bir anlatımla verilmektedir.
Tüm 4 Avlu, Hazine Dairesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Harem Dairesi .v.s.

National Geographic - Inside Türk Hava Yolları HDTV Türkçe Dublaj 720p x264-LTRG


National Geographic - Inside Türk Hava Yolları HDTV Türkçe Dublaj 720p x264-LTRG
Bütün havayollarının merkezinde ne yemek, ne uçaklar ne de sahip oldukları jet motorlar bulunur. Hepsinin merkezinde insan vardır. 
Bu özel gösterim belgesel, Türk Hava Yolları’nın şimdiye kadar gördüğünüz ve görmediğiniz tüm operasyonlarına yakından bakmanızı sağlıyor. Check-in’den geliş bölümü görevlilerine, kabin ekibinden uçuş programlarını yapanlara, apron personelinden kayıp eşya peşindeki "dedektif” ekibe kadar Türk Hava Yolları’nda kimse dinlenmiyor. En yoğun havaalanlarından birinde, çalışanların ve yolcuların gözünden dur durak bilmeyen bu büyük operasyonun perde arkasına; insanların ve sistemin zorluklarına, her gün milyonlarca yolcunun seyahat ettiği uçakların dünyanın her yerine güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamayı nasıl başardıklarına tanık olacaksınız.

National Geographic - Parmaklıkların Ardında Boxset 23 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj XviD


National Geographic - Parmaklıkların Ardında Boxset 23 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj XviD

ABD'de en zorlu hapishanelerinde parmaklıklar ardındaki hayatı ekranlarınıza getiren popüler dizimiz Parmaklıkların Ardında (Lockdown) geri dönüyor...

Marmato (2014) HDTV Türkçe Dublaj 480p XviD-HDM


Marmato (2014) HDTV Türkçe Dublaj 480p XviD-HDM
Marmato'da yaşayan insanların, evlerinin altında yatan 20 milyon dolarlık altına sahip olmak isteyen bir maden şirketine karşı verdikleri mücadele... 
Kolombiya, altın akınının yeni göz bebeğidir ve tarihi bir altın madeni şehri olan Marmato sınırdaki hudut bölgesidir. Belgesel ise bu kentte yaşayan insanların, evlerinin altında yatan 20 milyon dolarlık altına sahip olmak isteyen Kanadalı bir maden şirketine karşı verdikleri mücadeleyi tam altı yıllık bir süreç ile izleyiciye aktarıyor.

The Royal House of Windsor (2017) WEBRip TR-EN 1080p x264-NoGRP


The Royal House of Windsor (2017) WEBRip TR-EN 1080p x264-NoGRP

http://www.imdb.com/title/tt6596634/

Yeni bulunan bilgilere dayanan bu program, Britanya Kraliyet Ailesinin iktidar mücadeleleri, siyaset ve nicesiyle dolu son 100 seneden ayakta kalarak çıkışını anlatıyor..