TRT - Nükleer Yeni Bir Başlangıç WEBRip 720p x264-BDR


 
TRT - Nükleer Yeni Bir Başlangıç WEBRip 720p x264-BDR
Akkuyu'da yapılması planlanan Nükleer santralin karşıtları ve yapılmasında engel görmeyenlerle röportajlar ile Rusya'da ki benzer santralleri geziyoruz.

Uçuruma Doğru - Into The Abyss Türkçe Altyazı DVDRIP XviD


Uçuruma Doğru - Into The Abyss Türkçe Altyazı DVDRIP XviD

Ünlü sinemacı Werner Herzog, dünyaya veda edecekleri o belirli anı sabırla bekleyen idam mahkûmlarının kaderlerini incelikle ele alan yeni belgeselini "ruhun uçurumuna bir bakış” diye nitelendiriyor. Üç cinayetten hüküm giymiş Michael Perry ile kız arkadaşını ve onun iki çocuğunu bıçaklayarak öldüren Hank Skinner’ın yaşam öykülerini deşeleyen Herzog, bu mahkûmların duygu dünyasını anlamaya çalışırken dokunaklı ve düşündürücü noktalara ulaşıyor. Teksas’ın Livingston ve Huntsville kentlerindeki Polunsky Hapishanesi’nde çekilen film, mahkûmları birer insan olarak ele alırken onları ya da suçlarını kesinlikle yüceltmiyor.

Suudi Arabistan Çöldeki Değişim (2014) WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR


 
Suudi Arabistan Çöldeki Değişim (2014) WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR
Frank Gardner Arap monarşilerinin devrimi savuşturmalarında Krallığın oynadığı son derece önemli rolü gözler önüne sermek için Suudi Arabistan'a gidiyor.

TRT - Annemden Uzakta Rikki Roath HDTV 720p x264-BDR


 
TRT - Annemden Uzakta Rikki Roath HDTV 720p x264-BDR

Annemden uzakta Türkiye’de...Amerikalı gezgin Rikki Roath, Türkiye’yi karış karış dolaşarak yaşadığı benzersiz deneyimleri seyirci ile paylaşıyor.Rikki’nin kendine has sıcaklığı, neşesi, dostane yaklaşımı onun yolculuğunu elbette çok özel kılıyor.

İz Tv - Adada Yankılanan Ses DVBRIP x264İz Tv - Adada Yankılanan Ses DVBRIP x264

"İşte çocukluğumun ve ilk gençliğimin haritalarındaki adalar beni, sonunda bir gün özlediğim adaya tesadüfen bırakıverdiler. Yaşım orta yaşı bulmuştu ama, nihayet asıl yuvama dönmüştüm. Sanki on dört yaşında sarışın bir oğlanken basıp gitmiştim. Bir motor beni alıp büyük şehirlere götürmüştü. İşte bitkin, işte yorgun, işte hepsini yitirmiş, gittiğim motorla geri dönmüştüm.'' Haritada Bir Nokta-Sait Faik Abasıyanık Sait Faik Abasıyanık; adanın insanlarını, sokaklarını, martılarını, faytonlarını, vapurlarını soluyarak nefes almış; kurşun kalemi ve kağıdıyla vermiştir nefesini. Adanın her sokağından Sait Faik seslenir sanki. Her köşesi "Bu hikayeyi burada mı yazmış acaba?? dedirtir insana. Sanki her yüz, yaşına aldırış etmeksizin onu görmüş, onla konuşmuş gibidir. Sait Faik Abasıyanık'ın yaşadığı, ölümünden sonra müze olarak kullanılan evin fısıldadıkları eşliğinde ve Abasıyanık'ın adalı arkadaşları, araştırmacıların yorumlarıyla Sait Faik'in adada yankılanan edebiyatına kulak verelim. 

Iz - Cama Can Üflemek - Muğla HDTV 720p x264-BDR


 
Iz - Cama Can Üflemek - Muğla HDTV 720p x264-BDR

 Milattan önce 1. yüzyıldan bu yana var olan bir sanat... Ateşten doğan güzellik... Cam.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ndeki 1200 yıllık antik cam objelerin ve Topkapı Müzesi’ndeki saray camlarının replikalarını yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Nasuf Cömert, 43 yıldır cama can üflüyor. Türkiye’de soğuk cam üfleyen bir kaç ustadan biri olan Nasuf Cömert, sanatını geleceğe aktarmak için 20 usta adayına el veriyor.

TRT - Altaylar DVBRIPTRT - Altaylar DVBRIP

Çin Seddi ve Çin'deki Türk izleri hakkında bilgi veren TRT yapımı güzel bir belgesel...

National Geographic - SOS Kırmızı Alarm Boxset 7 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj


National Geographic - SOS Kırmızı Alarm Boxset 7 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj

SOS: Kırmızı Alarm (Salvage Code Red) karakter odaklı bir aksiyon-macera belgesel dizisi. Dünya'nın en büyük arama kurtarma ekipleri bünyesinde görevlerini sürdüren gerçek kahramanların adeta zamanla yarışarak, gemileri, tayfayı ve yükleri kurtarmaya çalışırken yaşadığı inanılmaz serüvenleri izleme olanağı bulacaksınız. Dünya'daki en tehlikeli mesleklerden bir tanesi olan deniz kurtarmacılığı üzerine odaklanan bu yapımda, riskli operasyonlar sırasında bir çok şey şansa olduğu kadar, uzmanlığa da dayalı olduğunu birebir tecrübe edeceksiniz. Her yıl yüzlerce gemi kazasının yaşandığı bir gerçek ve çarpışan gemileri, patlayan tankerleri, yolcu gemilerini kurtarma operasyonlarına yüreğini vermiş, belgeselin ana teması olan bu gözüpek ve profesyonel ekipler kurtarıyor...Bu inanılmaz operasyonların başındaki "Kurtarma Uzmanları", dalgıç ekiplerinden, gemi mühendislerinden ve kimya uzmanlarından da destek alıp koordinasyon sağlıyor. Onlar her devrin en pahalı, tehlikeli ve karmaşık kurtarma operasyonlari için doğanın ve kaderin gazabıyla mücadele ederek sert denizlerde seyrederken canla başla mücadelelerini sürdürüyorlar. SOS: Kırmızı Alarm'da da bu adrenalin yüklü maceralar ilk defa ekrana geliyor. Hayata sığmayacak kahramanların patlamalı öyküleri, serüvenler sürdükçe gemi kazalarının gizli dünyasına büyüleyici bir bakış atmamızı sağlıyor. 

Jiro Dreams Of Sushi 2011 BRRIP Türkçe Altyazı 480p AC3 XviD-BDR


Jiro Dreams Of Sushi 2011 BRRIP Türkçe Altyazı 480p AC3 XviD-BDR

Tokyo'da yaşayan ve bir suşhi restoranı işleten 85 yaşındaki Jiro Usta'nın ve elbetteki suşhi yapımının inceliklerinin hikayesi üzerine kurulu bir belgesel. Kendi restoranını açan küçük oğlu, halen Jiro Usta'nın işlettiği ve Japon geleneklerine uygun olarak restoranı devralacak büyük oğlu, Jiro Usta'nın yanında yetişip kendi restoranını işleten bir başka suşhi ustası ve Tokyo'daki bütün suşhi restoranlarını gezerek bu konuda kitap yazmış olan bir gurme ile yapılan söyleşilerle birlikte alışveriş ettikleri balık halindeki tedarikçiler ve işin diğer incelikleri de belgeseli zenginleştiren unsurlar. Hem kültürel hem de biyografik özellikler içeren keyifli bir yapım. Ayrıca suşhi denilince akla geliveren 'çiğ balık' ifadesinin yetersizliğini de belgeliyor. İncelik ve ustalık isteyen ve hazırlanışından sunumuna kadar da epeyce zahmetli olan bir serüvene eşlik etmenizi sağlıyor.

National Geographic - Amerikan Tarihinin Karanlık Yüzü HD 720P DVBRIP Türkçe


 National Geographic - Amerikan Tarihinin Karanlık Yüzü HD 720P DVBRIP Türkçe