TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel indir,TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgeselizle,TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel download,TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel Film indir,TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel film
» » TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264

TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264

Tarih kitapları kadar, hatta onlardan daha yalın, objektif ve detaylı bilgiler veren bir yöne sahip olan pullar, Türkiye ve birçok ülkede Atatürk kompozisyonlu olarak basılmıştır. Kıymetli kağıtlardan biri olan posta pullarının basılabilmesi için ''egemen'' olmak gerekir. Bu nedenle Ankara hükümetinin kurulmasıyla Cumhuriyet Hükümetleri pul basmaya başlamıştır.
Basılan 3000'e yakın posta pulunun yaklaşık 700'ünde Mustafa Kemal Atatürk'e ait resim, fotoğraf, heykel gibi kompozisyonlar kullanmıştır. Mısır, Tunus, Yeni Gine, Arjantin, Pakistan, Bangladeş ve İran gibi ülkeler de posta pulları üzerinde Atatürk fotoğraflarının yer aldığı emisyonlar basmışlardır.
TRT Arşivi ve Parasal Posta İşletmesi bünyesindeki müzenin kaynaklarından yararlanarak hazırlanan, yapım ve yönetimi Mete Başer tarafından gerçekleştirilen belgesel program ''Pullarda Atatürk'', basılan bu pulları yakın tarihimizle paralel olarak tanıtmayı amaçlıyor.

 

İçeriklerimizden Sadece Vip Üyelerimiz Faydalanabilir.Vip Üye Olmak İçin Tıklayınız.

    • 0
Etiketler: TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel indir, TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgeselizle, TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel download, TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel Film indir, TRT - Pullarda Atatürk DVBRIP x264 belgesel f
Dikkat! Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgi Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.