» » Yedi Kardeşin Sırrı DVBRip XviD

Yedi Kardeşin Sırrı DVBRip XviD


Yedi Kardeşin Sırrı DVBRip XviD

Dünya petrolleri pazarlamasının 7 büyük şirket tarafından nasıl bölüşüldüğünün hiç anlatılmamış hikâyesi… Peki, kim mi bu 7 kardeş? İnanın isimler herkese çok tanıdık gelecek.
7 Ağustos 1928’de İskoçya Achnacarry’de dünyanın en büyük 7 büyük petrol şirketi gizlice bir araya geldi. Amaçları rekabeti ve petrol pazarının bölünmesini engelleyecek gizli bir ittifak oluşturmaktı. Yapılan anlaşma, bu 7 şirkete, pazarları istedikleri gibi bölüşmeyi ve istedikleri gibi fiyatları belirlemeyi sağlıyordu. Artık "7 Kardeş” olarak bilinecek bu petrol devleri arasında yapılan bu anlaşma, dünyanın en büyük kartelinin doğmasına neden oldu.
"7 Kardeş”, modern dünyanın yeni efendileriydi artık. 20. yüzyıla damgasını vuran petrolün kan ve gözyaşı dolu hikâyesinin kaderini belirleyen bu gizli ittifakın sırları, Türkiye’de ilk kez yayınlanacak bu belgeselde gün ışığına çıkıyor. Dünya tarihinin bu en büyük hırsızlığı, hikâyenin hayattaki kahramanları, tarihçiler, uzmanların görüşleri ve canlandırmalarla bu 4 bölümlük belgeselde TRT Haber ekranlarına yansıtılacak. Dünya petrollerinin haritası üzerinde bu global soygunu ortaya çıkarmaya çalışan 2011 yapımı bu belgesel, Ramazan ayı boyunca Pazar akşamları ekrana gelecek.
Peki, kim mi bu 7 kardeş? İnanın isimler herkese çok tanıdık gelecek...
 

İçeriklerimizden Sadece Vip Üyelerimiz Faydalanabilir.Vip Üye Olmak İçin Tıklayınız.

    • 0
Etiketler: Yedi Kardeşin Sırrı DVBRIP belgeselindir Yedi Kardeşin Sırrı DVBRIP belgesel izle Yedi Kardeşin Sırrı DVBRIP belgesel indir Yedi Kardeşin Sırrı DVBRIP documentary download
Dikkat! Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgi Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.