Gelibolu - Gallipoli (2006) WEBDL TR-EN 1080p AC3 5.1 x264-TT


Gelibolu - Gallipoli (2006) WEBDL TR-EN 1080p AC3 5.1 x264-TT

Tolga Örnek'in yönettiği "Gelibolu” belgeseli, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden sonra bu kez Avustralya ve Yeni Zelanda'da gösterime giriyor. 27 Ekim’de Yeni Zelandalı izleyicilerle buluşacak filmin Avustralya’daki gösterim tarihi ise 3 Kasım olarak belirlenmiş.
"Gelibolu”nun Avustralya’daki ilk gösterimi Melbourne’daki Palaca Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Örnek’in de katıldığı gösterime Melbourne basınının önde gelen isimleri, Avustralyalı sanatçılar ve Türkiye’den temsilciler katıldı. Gösterimden önce söz alan Örnek, filmin Türkiye’de 700 bin izleyici tarafından izlendiğini söyleyerek bunun belgesel film alanında rekor bir sayı olduğunu dile getirdi. Yönetmen, filminin Gelibolu mücadelesinin diğer tarafı olan bu ülkelerde gösterilmesinden mutluluk ve heyecan duyduğunu kaydetti.
Ülkemizde 18 Mart’ta gösterime giren "Gelibolu”, 3 Yeni Zelandalı, 3 Avustralyalı, 2 İngiliz ve 2 Türk toplam 10 ana karakterin mektup ve günlüklerinden yola çıkarak savaşın insanlar üzerindeki etkilerini tarafsız bir gözle anlatmaya çalışıyor. İngiliz aktör Jeremy Irons ile Avustralyalı aktör Sam Neill'in seslendirdiği film, Avustralya, Yeni Zelanda, Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya ve Avusturya’daki yetmişin üzerindeki arşivden yararlanılarak 6 yılda tamamlanmış.
"Atatürk", "Nemrut" ve "Hititler" gibi belgesellere imza atan Örnek’in yeni belgesel projesi ise Osmanlılardan önce Anadolu hakkında olacak.

BBC - When Hitler Invaled America VCD Türkçe Dublaj


BBC - When Hitler Invaled America VCD Türkçe Dublaj

Nazilerin Mega Yapıları - Hitlerin Denizaltıları HDTV Türkçe Dublaj 720p x264-BDR


 
Nazilerin Mega Yapıları - Hitlerin Denizaltıları HDTV Türkçe Dublaj 720p x264-BDR
Dünya hakimiyetini hedefleyen Nazi iktidarı, tarihteki en hırslı ve cesur askeri teknolojileri hayata geçirdi. Yüksek teknoloji ürünü ölüm makinaları, devasa savunma sistemleri ve savaşı kazanmalarını sağlayacak kitle imha silahları bunlardan sadece bazıları. 

National Geographic - Hiroshima Ertesi Gün DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-Exoomania


National Geographic - Hiroshima Ertesi Gün DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-Exoomania
6 Ağustos 1945'te Hiroşima'ya atılan atom bombası tüm dünyayı derinden etkiledi. Doğanın gizli gücü nihayet keşfedilmişti ve yıldızlara enerji sağlayan kaynak, insanlık tarihinin en ölümcül silahına dönüştürüldü. "Little Boy" isimli atom bombasının tüyler ürperten patlama görüntüsü pek çok kişinin hafızasına kazındı. Bu bir saatlik özel gösterimde atılan ilk atom bombasının hikâyesini iki farklı açıdan izleyeceksiniz. Bombanın dehşet verici gücüne ilk elden tanık olan kurbanların o gün yaşadıkları ve bu yeni silahın etkilerini araştırmak için görevlendirilen bilim insanları ile bombayı şehrin üzerine bırakan askeri personelin yazılı kayıtları da ekranlarınıza gelecek.

National Geographic - Churchill's Germany Army (2009) DVBRip Türkçe Dublaj x264-SB


National Geographic - Churchill's Germany Army (2009) DVBRip Türkçe Dublaj x264-SB 
Beklenmedik küçük bir grubun yardımıyla II. Dünya Savaşı'nda kazanılmış müttefik zaferi! Churchill'in Alman Ordusu'nu oluşturmak için İngilizlere katılan Almanlar ve Avusturyalılar...
Daha önce hiç anlatılmamış bir öykü: 10.000 Alman ve Avusturyalıdan oluşan ve Hitler'e karşı savaşan ordu hakkındaki gerçekler ekranlarda.

Triumph des Willens - İradenin Zaferi (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı


alt
Triumph des Willens - İradenin Zaferi (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı
 Ne zaman nazizm ve nazi sanatı konu edilse, akla gelen ilk kişilerden biri Leni Riefenstahl. Kimilerince bir savaş suçlusu, kimilerince gelmiş geçmiş en büyük kadın belgeselcilerden biri. Alman aydınlarını hâlâ rahatsız eden bir utanmaz. Savaştan sonra müttefiklerin ona filmlerini, ticari haklarıyla birlikte geri vermesi bağışlanmıyor. 1934 eylülünün başlarında, SA şefi Ernst Röhm'ün öldürülüşünden iki ay sonra, Hitler Nürnberg'te yapılacak parti toplantısını, mutlak egemen olarak kutlamak istedi. Nazi parti toplantısı ülke çapında büyük bir önem kazanmıştı. Aylardır bunun hazırlıkları yapılıyor, her yerde bundan söz ediliyordu. Riefenstahl?in emrine 36 kameraman ve bir o kadar da yardımcı verildi ve sinema tarihinin en kötü ünlü belgesellerinden "İradenin Zaferi'nin (Triumph des Willens, 1934) çekimleri başladı. Savaştan sonra, Leni Riefenstahl bu propaganda filmini, sadece, haftaya bakış türünden bir haber filmi olarak geçiştirmeye çalışsa da, pek inandırıcı olmadı. Çünkü, bu iddia ettiği gibi saf bir belgesel değildi. Örneğin Hitler'in Münih'te motosikletler eşliğinde yaptığı geçit törenini anlatan bölüme, başka törenlerden alınma görüntüler de eklenmişti ve Hitler'i kürsü podyumunda yüceltici yakın planlarla gösteren sahne, stüdyoda çekilmişti. Omuz omuza hizalanmış olarak Führer?in önünden geçen yığınlar, bayrak denizi ve coşkun aryan yüzlerle "İradenin Zaferi'' Alman milletinin birliğini yüceltiyor. Diktatör Hitler'in geçit yapan kitlelere ve kaz adımlarıyla yürüyen SS alaylarına çektiği ateşli nutuklarla, savaş zamanındaki halkın acımasızlığı her ne kadar iç içe geçmişse de, bu filmin nazi ırkçı yasaları uygulamaya sokulmadan bir yıl önce, Kristal Gece?den dört yıl önce ve Polonya?nın işgalinden beş yıl önce hazırlandığı unutulmamalı. Propaganda gücünü öncelikle ustalıklı kurgusuna borçlu olan film, savaştan sonra (özellikle Amerikan ve İngiliz) eleştirmenler tarafından sinema estetiğinin büyük belgelerinden biri sayıldı. ''İradenin Zaferi'' başlığını Hitler koymuştu. I. dünya savaşı`ndan sonra amerikan, ingiliz, sovyet ve fransızlardan oluşan bir komisyon, bu filmin alman ve dünya sinemalarında gösterimini yasaklamış ama daha sonra bu film için gösterim kararı verilerek gösterilmesine olanak sağlanmıştı.

Naziler Geliyor (VCDRIP) Turkce


Naziler Geliyor (VCDRIP) Turkce
Hitler, askeri hazırlığı karşısında uyuyan Avrupa yı nasıl yuttu. Naziler Alman toplumunu nasıl militarist hale getirdiler. "Naziler Geliyor" belgeseli ırkçılığın yeniden hortladığı günümüzde Almanya da faşizmin yükseliş dönemini gerçek dökümanlarla anlatıyor. Alman ordularının Norveç, Danimarka, Belçika ve Hollanda yı işgali ve Dünkern savaşı akıcı bir şekilde sunuluyor.

National Geographic - Atlantik İçin Savaş Boxset 4 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj


National Geographic - Atlantik İçin Savaş Boxset 4 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj

Encyclo - La Science Du Mal - Kötülük Bilimi DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-BDR


Encyclo - La Science Du Mal - Kötülük Bilimi DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-BDR

Discovery Channel - Rus Devrimi Renkli DVBRIP Türkçe Dublaj


Discovery Channel - Rus Devrimi Renkli DVBRIP Türkçe Dublaj

Rus Devrimi-Renkli:Bu program, canlandırmalar ve renklendirilmiş arşiv klipleri eşliğinde, dünyayı ebediyen değiştiren olağanüstü Rus Devrimi'nin nasıl cereyan ettiğini ekrana getiriyor.