Bloody Tales Of The Tower - Avrupanın Kanlı Öyküleri DVBRip Türkçe Dublaj XviD-BDR


Bloody Tales Of The Tower - Avrupanın Kanlı Öyküleri DVBRip Türkçe Dublaj XviD-BDR

Canavarlar:

En korkunç Roma imparatorlarından, Kostes Drakula'ya, üç inanılmaz hikaye.

Cinayet:

Dr Suzannah ve Joe, en gizemli üç cinayeti araştırıyor; Attila Hun, Kral 3.Richard ve Juan Borgia.

Büyü:

Dr Suzannah ve Joe, İspanya tarihinin en büyük cadı avını araştırmaya, mezacıların ve cadıların dünyasında.
İntikam:
Dr. Suzannah ve Joe Crowley Avrupa'nın en kanlı olaylarını aydınlatmak için güçlerini birleştiriyor.
Zalimler:
Onlar tüm dünyaya zalimlikleriyle nam salanlar
İdam:
Joe Crowley ve Dr Suzannah Lipscomb, asılan bir Nazi komutanını araştırıyor.

TRT - Fatih Ve Fetih DVDRIP AC3 XviD-BDR


TRT - Fatih Ve Fetih DVDRIP AC3 XviD-BDR

"Ortaçağı Kapatıp, Yeniçağı Başlatan Fetih"
Bir çok tarihçinin Ortaçağın kapanıp, Yeniçağ'ın başlamasına neden olan olay olarak adlandırdığı İstanbul'un fethi Dünya Tarihi açısından da çok önemlidir. İstanbul'un fethinin bu güne kadar kapsamlı bir belgeseli yapılmamıştı. Bu fethin, o günün şartlarında nasıl gerçekleştiği, belegeselde dramatik olarak hazırlandı. 1451 yılında II. Mehmet'in tahta çıkmasıyla başlayan belgeselde, İstanbul'un fethinin iç ve dış koşullar bakımından nasıl bir zaruret haline geldiği anlatılıyor.

Memoria del Saqueo / Yağma Anıları (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı XviD


alt
Memoria del Saqueo / Yağma Anıları (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı XviD
YILLAR SÜREN BİR YOZLAŞMA SÜRECİNDEN SONRA, ARJANTİN EKONOMİSİ, 2001'DE DİBE VURDU VE SONUCUNDA, ŞİDDET DOLU SOKAK GÖSTERİLERİ PATLADI.
Otuz yıldan fazla zamandır kışkırtıcı siyasi belgesel ve kurmaca filmler yaratan Fernando Solanas, "Bulut" tan altı yıl sonra yeniden belgesellere döndü. Toplumsal Soykırım, Arjantin'in sistematik olarak yağmalanmasını gözler önüne seriyor... bir diktatör veya askeri cunta tarafından değil, demokratik yollarla seçilenler tarafından. Solanas, Arjantin'in doğal kaynaklarının özelleştirilmesinin, başarısız yatırımların ve yoz siyasetçilerin bir ülke ekonomisini nasıl çökerttiğini gösteriyor.Solanas özellikle Aralık 2001'deki mali çöküş ve halk ayaklanmasından sonra bir film kamerasının objektifinden, Arjantin'in kolektif hafızasının parçalarını topluyor.Orijinal ismi "Memoria del saqueo" (Yağma Anıları) olan "Toplumsal Soykırım", Arjantin'in içinden yeni çıkmaya başladığı mali krizin tarihini anlatıyor.Film 7 yıl boyunca süren askeri diktatörlüğün 1983'te düşmesiyle başlıyor; uluslararası kredi kuruluşlarının empoze ettiği ve korkunç toplumsal sonuçlara yol açan neo-liberal model çerçevesinde Arjantin'i kısa ömürlü bir "başarı hikayesi"ne dönüştüren, nihai olarak 2001'deki siyasi ve ekonomik çöküş ile sonuçlanan yapısal reformlar ve özelleştirmeler ile devam ediyor.Film, 19 ve 20 Aralık 2001'de yağma ve ayaklanma ile beraber devam eden kitlesel "cacerolazos" - insanların tencere ve tavalara vurarak gerçekleştirdiği spontane protesto- eylemi ile sona eriyor.Söz konusu eylemler, Ekonomiden Sorumlu Bakan Domingo Cavalo ve o zamanlar başkan olan Fernando de La Rua'yı istifaya zorlamıştı.Kültürle ilgili bir çalışma olduğu açıklanan "Toplumsal Soykırım", ülke çapında okullarda gösteriliyor.

North Korea: A Day In The Life (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı


North Korea: A Day In The Life (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı
 Kuzey Kore'deki yaşam hakkında detaylı bilgiler.

 

History Of The World - Büyük Dünya Tarihi (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDRHistory Of The World - Büyük Dünya Tarihi (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR

http://www.imdb.com/title/tt2441214/

Bu görkemli belgesel, 70 bin yıllık insanlık tarihine şahitlik ediyor. Zamanın içinden geçerek, dünyanın bir ucundan diğer ucuna insanlık tarihinin dönüm noktalarını gözler önüne seren BBC'nin büyük bütçeli mega - yapımı, tarihe yön veren uygarlıkları, savaşları, icatları, keşifleri dramatik canlandırmalarla film gibi anlatıyor.

İnsanları, onların beslendikleri medeniyetleri, kültürleri, tarih içinde yaşadıkları başarıları gelişim ve değişimleri anlatan BBC imzalı, 2012 yapımı Büyük Dünya Tarihi, tarihin arka bahçelerinde gizli aşk hikayelerinin, süikastlerin, tıp alanında gerçekleşen devrimlerin ve medeniyetleri yerle bir eden doğa olaylarının dünya tarihini nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor.

Che Bölüm 2 Gerilla DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR


Che Bölüm 2 Gerilla DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR
Guerilla Che'nin Küba devrimi sonrasında gücünün ve ününün doruğunda olduğu dönemde başlıyor. Tam bu sıralarda, Che Bolivia'da kimliği saklı bir biçimde tekrar ortaya çıkmak üzere kaybolur. Orada, büyük Latin Devrimi'ni başlatmak için Kübalı yoldaşlarından ve Bolivia'lı askerlerden oluşan küçük bir grup organize eder. Bolivia mücadelesinin hikayesi, nihayetinde başarısızlık ve Che'nin ölümüyle sonuçlanan bir azim, fedakarlık, idealizm ve gerilla savaşı öyküsüdür. Bu hikaye Che'nin nasıl hala tüm dünyadaki insanların kalbinde yaşattığı bir idealizm ve kahramanlık sembolü olduğunu anlatıyor.

Che Bölüm 1 Arjantin DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR


Che Bölüm 1 Arjantin DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR
26 kasım 1956'da, Fidel Castro 80 isyancıyla birlikte Küba'ya yelken açar. Bu isyancılardan biri, Castro'yla, Fulgencio Batista'nın yozlaşmış diktatörlüğünü sona erdirmek gibi ortak bir amacı paylaşan Arjantinli doktor Ernesto "Che'' Guevera'dan başkası değildir. Che gerilla savaş tarzını çabuk kapar ve vazgeçilmez bir savaşçı olduğunu kanıtlar. Kendini mücadeleye adamasıyla yoldaşları ve Küba halkı tarafından bağırlarına basılır. ''The Argentine'', Che'nin Küba devriminde doktorluktan devrimci kahramanlığa yükselişini anlatıyor.

Rumeliye Elveda 100. Yılda Balkan Bozgunu DVDRIP AC3 XviD-BDRRumeliye Elveda 100. Yılda Balkan Bozgunu DVDRIP AC3 XviD-BDR

Selanik, Manastır, Üsküp, Serez, Kavala elden çıktı.
Yüzbinlerce Müslüman katledildi, Anadolu?ya tehcir edildi.
Yanya, İşkodra ve Edirne?deki destansı direnişlere rağmen her cephede mağlubiyet, her cephede utanç yaşandı.
Balkan ulus devletleri neden güçlü, çok-uluslu Osmanlı neden böyle güçsüz düşmüştü?

National Geographic - İmparatorluk Savaşları Salamis DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-BDRNational Geographic - İmparatorluk Savaşları Salamis DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-BDR

Xerxes, babasının intikamını almak için Yunanistan'ı ele geçirmek istiyor. Peki boyun eğecekler mi?