Zaman Yolcusu Suriye WEBRip 576p x264-BDR


 
Zaman Yolcusu Suriye WEBRip 576p x264-BDR
"Yolcu” önce, Kilis sınır kapısından yaklaşık 1 saatlik mesafede olan Halep’e ulaşıyor. Tarihçilere göre, "ele geçirilmesi en zor kale” olarak bilinen Halep Kalesi’ni ve Emevi Camii’ni geziyor.
Ardından, Hama kentinde Roma döneminden bu yana dönen su değirmenlerini ziyaret ediyor.  "Ağlayan Dolaplar” olarak bilinen bu değirmenlerden öyle bir ses çıkıyor ki, ziyaretçilerde kentte sanki  ağlayan birileri varmış hissi uyanıyor !

For Grace (2015) WEBDL TR-EN 1080p x264-BDR


For Grace (2015) WEBDL TR-EN 1080p x264-BDR

http://www.imdb.com/title/tt4125856/

Şef Curtis Duffy, kendi restoranı Grace'in açılışının her yönünü denetlerken, diğer yandan da çalkantılı çocukluğunu ve yetişkinlerle olan zorlu ilişkilerini hatırlıyor.

Cüneyt Arkın Hayatı Ve Filmleri VCD


alt

 

Cüneyt Arkın Hayatı Ve Filmleri VCD

Tek Başına - Cüneyt Arkın WEBRip x264-BDRTek Başına - Cüneyt Arkın WEBRip x264-BDR

Tek Başına, topluma mal olmuş isimlerin ilginç hayat hikayeleri ve bilinmeyen öykülerini ekranlara taşımaktadır. Ancak belgeselde ünlü isimlerin dışında, bir dönem çok popüler olmuş ve fakat sonra bir kenara çekilmiş, ya da unutulmaya yüz tutmuş isimlerin hayat hikayeleri ve portreleri de var...

The Defiant Ones - Meydan Okyanlar (2017) WEBDL Türkçe Dublaj 1080p x264-BDR


The Defiant Ones - Meydan Okyanlar (2017) WEBDL Türkçe Dublaj 1080p x264-BDR

http://www.imdb.com/title/tt6958022/

Yönetmen Allen Hughes (Menace II Society), müzik dünyasının efsaneleri Dr. Dre ile Jimmy Iovine'in yükselişini ve kurdukları çığır açan ortaklığı anlatıyor.

Egypt - Giza And Thebes WEBRip Türkçe Dublaj x264-BDR


Egypt - Giza And Thebes WEBRip Türkçe Dublaj x264-BDR

İki bölümden oluşan belgeselin birinci bölümünde, 4500 yıldan uzun bir süredir var olan,gizem bir güzelliğe sahip olan Giza Piramitlerinin ,Duvarların için hala kimsenin açığa çıkaramadığı sırlar bulunduruyor.İnsanlar tarafından inşaa edilen en şaşırtıcı yapıtlardan ve Dünyanın 7 harikasından biri olan,günümüze kadar gelen tek yapıt olan bu şaheserin tarih biliim uzmanı tarafından anlatılan hikayesi.
İkinci Bölümde ise ,Thebesin tepesinde bulunan kayıp mezarları, daha önce hiç açılmamış ve çok fazla görülmemiş bu mezarları, mısırlıların ölümsüzlüğe yavaş yavaş yaklaştığını gösteren bu inanılmaz mezarlıklarının bulunduğu thebesi anlatan tarihi hikayesinin belgeseli.

İstanbul Ve Yemekleri DVDRip Türkçe Dublaj AC3 x264-BDRİstanbul Ve Yemekleri DVDRip Türkçe Dublaj AC3 x264-BDR

Celluloid Man - Filmlerin Koruyucusu (2012) WEBDL Türkçe Altyazı 720p x264-BDR


Celluloid Man-Filmlerin Koruyucusu (2012) WEBDL Türkçe Altyazı 720p x264-BDR

http://www.imdb.com/title/tt2190196/

Bu belgesel, Hint sinemasının zengin tarihini korumayı kendine görev edinen arşivci P.K. Nair'in felsefesini ve yaşamı boyunca gerçekleştirdiği çalışmaları ele alıyor.

TRT - Ramazanda Osmanlı Sofrası WEBRip 720p x264-BDR


 
TRT - Ramazanda Osmanlı Sofrası WEBRip 720p x264-BDR
Osmanlı mutfağına ait birbirinden farklı lezzetlerin yapımı ve tarifi Yunus Emre AKKOR'un sunumuyla "Ramazan'da Osmanlı Sofrası"nda...

Finding Vivian Maier - Vivan Maierin Peşinde (2013) BDRip Türkçe Altyazı 1080p x264-GECKOS


Finding Vivian Maier - Vivan Maierin Peşinde (2013) BDRip Türkçe Altyazı 1080p x264-GECKOS 
"Galiba hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Başka insanlara da yer açmamız lazım. Bir çark gibi. Biniyorsunuz ve sonuna kadar gitmek zorundasınız. Sonra başka birisi de aynı fırsata sahip olacak ve o da sonuna kadar gidecek, bu böyle devam edecek.” Vivian Maier
Bugün Amerikan fotoğrafı için tartışmasız bir öneme sahip olan Vivian Maier’ın ismini tamamen bir kaza sonucunda biliyor olduğumuzu düşününce, tekrar tekrar hayret ediyoruz. Chicago’lu tarihçi John Maloof, 2007 senesinde bir müzayededen rastgele bir koli fotoğraf almasaydı, belki bugün Maier’ın ismi mezara, fotoğrafları ise çöpe gitmiş olacaktı. 
Vivian Maier’ın Peşinde’de Maloof, Maier’ı keşfetme serüvenini anlatırken, hayatı boyunca çocuk bakıcılığı yapmış fotoğrafçının izini sürmeye devam ediyor. Maier’ın bakıcılığını yaptığı insanlarla konuşan, hatta onun Fransa’daki akrabalarını bulan Maloof, bu gizemli kadının üstündeki sır perdesini araladıkça yeni sorularla karşılaşıyor. Bir yandan tatlı ve sevecen olarak anlatılan Maier, diğer yandan huysuz, zor ve hatta karanlık tarafları olan biri olarak beliriyor. Arkasında 100 bini aşkın, çoğunu kendisinin bile görmediği negatif bırakan Maier’ı tanımak ve muhteşem fotoğraflarını seyretmek için bu belgeseli kaçırmamalısınız.