» » History Channel - Clash Of The Gods Türkçe Altyazı

History Channel - Clash Of The Gods Türkçe Altyazı


 

History Channel - Clash Of The Gods Türkçe Altyazı

Her bölümü yaklaşık 1 saat süren 2009 yapımı History Channel belgeseli. Her bölümde ayrı bir mitolojik kahramana, tanrıya ya da yaratığa yer veriliyor.

1. Bölüm: "Zeus"
Zeus'un ve onun Olimposlulara Titanları yenmelerinde ve evrenin kontrolünü ele geçirmelerinde nasıl liderlik ettiğinin hikayesi.

2. Bölüm: "Hercules"
Dünyanın en güçlü adamı Herkül bir öfke krizinde ailesini öldürür ve ona günahlarından arınması için tamamlaması gereken 12 görev verilir.

3. Bölüm: "Hades"
Hades yeraltı dünyasının hakimi ve ölü ruhların sahibidir. Bu bölümde hades'in bu konuma nasıl geldiği, ondan neden bu kadar korkulduğu ve yunanlıların ölümden sonra onları ne beklediği konusundaki düşüncelerinin ne olduğu anlatılır.

4. Bölüm: "Minotaur"
Minotor, minos sarayının altındaki labirentte yaşayan ve insan eti yiyen yarı insan yarı boğaydı. Her dokuz yılda bir atina'dan minotor'a kurban edilmek üzere yedi delikanlı ve yedi bakire seçilirdi. Bu theseus adında cesur bir adamın labirente girip canavarı öldürmesine kadar devam etti.

5. Bölüm: "Medusa"
Medusa poseidon tarafından tecavüze uğrayıp bekaret yemini bozulana kadar athena'nın güzel bir rahibesiydi. Posedion'ı cezalandırmayı reddeden athena bütün öfkesini medusa'ya kustu ve onu öyle çirkin bir canavara dönüştürdü ki ona bakan herkes taşa dönüşecekti ama sonunda ölümü perseus'un ellerinden oldu.

6. Bölüm: "Odysseus: Denizin Laneti"
İthaka kralı odysseus truva savaşına katılmak için karısı ve çocuğundan ayrılır. truva düştükten sonra eve dönmek üzere yelken açar fakat bu arada bir sürü zorlukla mücadele etmek zorunda kalır. sicilya'da cyclops'u yendikten sonra yaratık, babası poseidon'dan odysseus'u lanetlemesini ister.

 

7. Bölüm: "Odysseus: Savaşçının İntikamı"
Odisseus büyücülerle, deniz canavarlarıyla ve hatta başka biriyle evlenmeye zorlanmadan önce karısına ulaşmak için ölümün kendisine yapılan bir yolculukla bile karşı karşıya kalarak zorlu yolculuğuna devam eder.

8. Bölüm: "Beowulf"
Beowulf ve onun grendel ve diğer canavarlarla mücadelesini anlatan iskandinav efsanesi.

9. Bölüm: "Tolkien'in Canavarları"
J.R.R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve gerçek yaşamın üçlemeyi nasıl etkilediği hakkında.

 

10. Bölüm: "Thor"
İskandinav tanrısı thor hakkında.

 

 

 

    • 60
Etiketler: History Channel - Clash of The Gods Türkçe Altyazı belgeselindir, belgeselizle, belgesel, indir
Dikkat! Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgi Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.