»

The Century Of Warfare - Yüzyılın Savaşları (1994) DVD9 TR-EN Untouched-BDR


The Century Of Warfare - Yüzyılın Savaşları (1994) DVD9 TR-EN Untouched-BDR

8 Disk, 22 Saat 30 Dk. Yüzyılın tüm savaşlarını içeren özel koleksiyoner kutusu içinde muhteşem bir savaş belgeseli Her biri yaklaşık 1'er saatlik 26 Bölümden oluşan Yüzyılın Savaşları dünya tarihini yeniden yazıyor. Geçtiğimiz yüzyıla şeklini veren mücadele ve savaşları anlatan bu belgesel dizi, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı görsel arşiv niteliğini taşıyor. 1896 yılına kadar uzanabilen arşiv görüntüleri, Körfez savaşı dönemine ait en yeni ve renkli görüntüler ile birleşiyor. Savaş görüntülerine meraklı her izleyicinin arşivinde mutlaka buluşması gereken bir başyapıt.

Mahşere Giden Yol

Savaşta Bir Devrim

Mihverin Yükselişi

Hava Dönüyor

Müttefiklerin Zaferi

Savaşın Yeni Dönemi

Soğuk Savaşın Ötesi

Körfez Savaşı ve Gelecek
(Ekstralar)

Türk - Osmanlı Mutfağı (2010) DVD5


 
Türk - Osmanlı Mutfağı (2010) DVD5
Feriye Lokantası'nın Şefi Vedat Başaran'dan
Yayla çorbasından hünkar beğendiye, su böreğinden sütlaca tam 78 yemeğin detaylı ve pratik tarifi!
2 DVD - Türkçe, İngilizce ve Almanca dublaj seçenekleriyle, isterseniz yazılı tarif alın, isterseniz şefle birlikte izleyerek yapın! Türk & Osmanlı mutfağının en seçkin ve lezzetli yemeklerinden oluşan bu DVD'yi bir hazine gibi kuşaktan kuşağa taşıyacaksınız!

I Dream Of Turkey DVD5


 
I Dream Of Turkey DVD5
Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan bu DVD Türkiye'nin en önemli kültürel merkezlerini detayları ile birlikte anlatıyor. 4 farklı dil seçeneğinin bulunduğu DVD Türkiye'nin tarihsel mirasının yoğun olarak bulunduğu bu bölgelerdeki kültürel , sanatsal,dinsel ve sosyal yaşamı tüm doğallığıyla anlatıyor. DVD de ayrıca dünya ülkelerinde gösterilen ve animasyonları ile beğenilen reklam filmi de bulunuyor.
DVD'de İstanbul, Kapadokya, Pamukkale gibi kültürel ve tarihi önem taşıyan başlıca merkezlerin yanı sıra ülkemizin 7 bölgesi tarihsel ve kültürel özellikleri ile anlatılıyor. Bu bölgelerdeki zengin yaşam kültürünün anlatıldığı DVD de ayrıca Türkiye'de yaygın olarak yapılan Kış sporları, Rafting, Golf gibi aktivitelerle birlikte ülkedeki sosyal yaşam da ele alınıyor.
DVD de ülkemizin önemli tarihsel ve dini merkezleri olan Topkapı Sarayı, Meryem Ana, Peri Bacaları, Sultanahmet Camii, Aya Sofya, Ölü Deniz, Antalya, Bodrum gibi önemli turizm yerleri tanıtılıyor.

Nutuk 10 DVD5


Nutuk 10 DVD5
Atatürk'ün Ölümsüz Eseri Nutuk Seslendirilerek Belgesel Haline Getirildi
Nutuk'un seslendirilerek belgesel hale getirilmesi Yavuz Bektaş ve Fikret Urucu tarafından tasarlandı. Okumalar Türkiye'nin en önemli seslerinden olan Nur Subaşı tarafından yapıldı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu oyuncusu ve yönetmeni olan Nur Subaşı Nutuk'un okumalarını en son teknolojiye sahip stüdyoda toplam üç aylık bir çalışma sonucunda gerçekleştirdi.
Belgeselin montajı ise Cem Özer ve ekibi tarafından binlerce belge,bilgi,fotoğraftan yararlanılarak iki yılda gerçekleştirildi.
Toplam 31 saatlik süresiyle Türkiye'nin en uzun ve kapsamlı belgeseli Nutuk'un müzikleri ise Türkiye'nin önemli müzik adamlarından ve bestecilerinden olan Cem İdiz tarafından yapıldı.
Toplam 31 saatlik belgesel'in DVD'leri Fransa'da üretildi. 10 DVD'den oluşan çalışma 2008'in Nisan ayında tamamlanmış olacak.

TRT - Işık Yenersu Tiyatronun Narin Çetin Divası (2011) DVD5-BDR


TRT - Işık Yenersu Tiyatronun Narin Çetin Divası (2011) DVD5-BDR

Çekimleri İstanbul ve Ankara''da yapılan ve yönetmenliğini Kerime Senyücel''in üstlendiği belgeselde bir zamanlar Türk tiyatrosunun yaramaz kızı olarak adlandırılan Işık Yenersu''nun hayatından ve 40 yıllık sanat yaşamından kesitler kendisinin, yakın arkadaşlarının ve meslektaşlarının gözüyle sanat severlere ulaştırılıyor.

Cosmos Doğa Ansiklopedisi TR-EN DUAL DVD5


Cosmos Doğa Ansiklopedisi TR-EN DUAL DVD5

COSMOS DOĞA ANSİKLOPEDİSİ, günümüzde yaşanan, iletişim ve görsellikteki teknolojik devrimi, Eğitim alanına taşıyan seçkin bir çalışmadır.

DVD Ansiklopedi, ilk ve orta öğretimde işlenen, anlatımı ve kavranması güç konuları, ileri tekniklerle çekilmiş filmler, eşsiz animasyonlar ile öğreten, görsel eğitim serisidir. Konuların, ileri sinema tekniğiyle hazırlanan filmlerin görsel zenginliği ile anlatımı, sıkıcılıktan uzak ve bir daha unutulmadan, bütünsel kavranmasına olanak sağlamaktadır.

COSMOS DOĞA ANSİKLOPEDİSİ, çocuklar ve gençlere, öğrenmenin en zevkli, en verimli biçimiyle, görerek, işiterek, izleyerek, anlayarak, eğitim ve bilgiyi görsel ortamda sunan modern bir kaynaktır.

National Geographic - En İyi Belgeseller Koleksiyonu (2008) DVD5 TR-EN DUAL


National Geographic - En İyi Belgeseller Koleksiyonu (2008) DVD5 TR-EN DUAL
National Geographic film koleksiyonu, Karadeniz’de Nuh Tufanı’nın izlerinden ipek Yolu uygarlıklarına ve Ege’nin antik şehirlerine dek, hepimizi ilgilendiren zengin bir içerik sunuyor. Bermuda şeytan üçgeni, UFO’lar, kayıp kıta Atlantis gibi olağanüstü öyküleri bilimin ışığında açıklıyor. Doğanın gücü ve öfkesi, en güzel keşif öyküleri ve vahşi yaşamda hayatta kalma savaşı tüyler ürpertici şekilde karşımıza çıkıyor.
National Geographic film koleksiyonu görselliği ve anlatım diliyle benzersiz bir hazine. Tam 40 DVD! Koleksiyon değeri taşımasının yanı sıra, özellikle gençler ve çocuklar için eğitici bir kaynak.
İlk kez koleksiyon olarak bir arada sunulan bu filmler, özel ahşap kutusunda.
Evinizin ya da ofisinizin en güzel köşesinde gururla sergilemeniz için.
Yeryüzü, vahşi doğa, evrenin sırları, geçmiş ve gelecek... Keşif ateşini yüreğinde hissedenler için, National Geographic’in bu en güzel 40 filmi!

Kabe İmamları Hatim Seti DVD9


Kabe İmamları Hatim Seti DVD9
Zengin içerikli, çok kullanışlı ve çok pratik bir hatim seti
Artık onlarca CD içeren hatim setlerinin verdiği karmaşa ya gerek kalmadan, sadece 3Disk ile hatim yapabilirsiniz. Her diskte 10 Cüz bulunmaktadır. Ayrıca her disk içerisinde 10 cüzün Türkçe sesli mealini de dinleyebilirsiniz.

Tarihten Önce İstanbul Vardı (2010) DVD5 Untouched


 
Tarihten Önce İstanbul Vardı (2010) DVD5 Untouched

  "Tarihten önce İstanbul Vardı” adlı belgesel, bu destansı şehrin öyküsünü tarih öncesi jeolojik devirlerden alarak, Yarımburgaz Mağaralarındaki ilk yerleşimcilere, oradan da şehrin kuruluşuna getiriyor.

Marmaray kazıları ile ortaya çıkan son arkeolojik buluntularında değerlendirildiği belgesel, efsanelerin ardındaki gerçekleri ortaya koyması ile izleyici için oldukça dikkat çekici nitelikte."