1914-1915 Belgeseli DVDRip AC3 x264-SKRG


1914-1915 Belgeseli DVDRip AC3 x264-SKRG
Dağılan İmparatorluğun En Uzun ve En Kanlı İki Yılının Öyküsü (1914/1915)
Belgeselin adı 1914-1915.
1914 çünkü Türk Tarihi'ndeki en kritik yıllardan biri…
I. Dünya Savaşı'nın çıktığı ve harbe girdiğimiz yıl.
1915 çünkü tarihimizdeki en kanlı, en trajik yıl.
Aynı zamanda Çanakkale destanının gerçekleştiği ve Ermeni tehcirinin yapıldığı yıl.
1914-1915 belgeselinde, bu iki yıla sığmış bilinmeyen siyasi kararlar, yaşanan facia ve yıkımlarla birlikte kahramanlık destanları belgelerle anlatılıyor.

Hay Way Zaman (2013) DVDRip AC3 x264-SKRG


Hay Way Zaman (2013) DVDRip AC3 x264-SKRG
‘İki Tutam Saç-Dersim'in Kayıp Kızları belgesel filminden sonra bulunan yüzlerce kayıp kızdan biridir Emoş Gülver.
Emoş ve Serpil, Dersim'e, köklerine doğru yolculuğa çıktıklarında, ailelerinden birilerini bulabileceklerini akıllarından geçirmemişlerdi. Bir yandan da uzun araştırmalar sonucu bulunan amcaoğulları Kamer (Hüseyin) Kaçar onları sabırsızlıkla beklemekteydi.
İzleyici, belgeselde biri Kurmanci - Alevi, diğeri Türk ve Sünni iki amca çocuğunun 74 yıl sonra ilk buluşmalarına, dokunmalarına, sorgulamalarına, sessiz çığlıklarına ve yaşananlara dair ağıtlarına tanıklık edecek.
Faillerden itiraflar ve yüzleşme çabası, Dersim Katliamı'nda görev yapmış, bugün 100, 105 yaşlarında olan askerlerin dehşet verici tanıklıkları ve bugün hissettikleri paralel kurguyla anlatılarak tarihsel hakikatin bütün boyutlarıyla anlaşılmasını sağlamaya çalışmaktadır.
"Hay Way Zaman" geçmişe, bugüne ve geleceğe dair bir ağıttır…
2013 Antalya Altın Portakal Film Festivali
Belgesel Jüri Özel Ödülü

Anatolian Horse - Anadolu Sahnesinde At (2013) DVDRip AC3 x264-SKRG


Anatolian Horse - Anadolu Sahnesinde At (2013) DVDRip AC3 x264-SKRG
"Anadolu Sahnesinde At" belgeseli, bir yandan Anadolu'nun zengin atlı geçmişini, tarih öncesi devirlerden itibaren ele alarak anlatırken diğer yandan, 21. Yüzyıl Türkiye'sinde, geçmişini inkar edercesine göz ardı edilen ve unutulan atlı kültürümüzü, günümüz insanına hatırlatan bir çalışmadır. Araştırması ve çekimleri beş seneye yayılmıştır.

Yağ Yakma Egzersizleri (2001) DVDRip Türkçe Dublaj AC3 x264-SKRG


 
Yağ Yakma Egzersizleri (2001) DVDRip Türkçe Dublaj AC3 x264-SKRG
Bu DVD, boş vaktinize göre ve istekleriniz doğrultusunda size bir program sunmaktadır. İçeriği, vücutta şekillendirilmesi ve inceltilmesi istenen bölgelere özel hareketleri kapsar. 
Daha etkili bir sonuç için, ağırlık barı, atlamak için ip gibi jimnastik aletlerinin kullanılması faydalıdır.
İÇİNDEKİLER
1-Isınma
2-İnce bel ve düz karın
3-Kol ve omuzların güçlendirilmesi
4-Kalça ve basenleri şekillendirme
5-Kalçalarınızı yeniden yaratın

Yogi Kazım Yoka Sistem (2015) DVDRip XviD


Yogi Kazım Yoka Sistem (2015) DVDRip XviD
O BİR ÇINAR ... 1920 DOĞUMLU ... 95 YAŞINDA DELİKANLI ... YOGİ KAZIM!
Türkiye'de henüz "yoga", "yogi" gibi kavramların bilinmediği ellili yıllarda, Yogi Kazım dünyada adını duyurmuştu. Yogi Kazım'ın 1955 yılında Taksim'de 1.89 boyunda 93 kilo olan vücudunu 90 santimetreküplük bir cam fanusun içinde düğüm yaparak 48 saat beklemesi çok büyük ilgi görmüştü.
1961 yılında geçirdiği trafik kazasından sonra felç olan Yogi Kazım'a doktorlar bir daha yürüyemeyeceğini söyledi. Ama o inancını hiç kaybetmedi. Yoga ve yogilik bilgilerini kullanarak, iç benliğine dönerek kendi bedeni üzerinde çeşitli deneyler yaptı ve geliştirdiği sistemler sayesinde felci yendi. Yeniden ayağa kalktığında bel omurlarında meydana gelen hasar nedeniyle boyu 12 cm kısalmıştı.
Yaşadığı bu olay, hayatında çok önemli bir dönüm noktası oldu. Bu farkındalıktan sonra ikinci kez nefes eğitimine başladı.
TBMM tarafından kendisine çıkarılan izinle birçok kişiyi şifalandırdı. Yaşamının yaklaşık otuz yılını yurt dışında geçiren Yogi Kazım Gürbüz, aralarında devlet başkanları, ünlü sanatçılar, diplomatların bulunduğu birçok kişiye genç ve sağlıklı yaşamaları için Yoka dersleri verdi.
Bu DVD'de sağlıklı olan herkesin yaşlanmadan yaş almasına yardımcı olacak en temel YOKA hareketlerini, nefes tekniklerini bulacaksınız. Yokayı yaşamınızın bir parçası haline getirmeniz dileğiyle ... İYİ YOKALAR

25 Dakikada 500 Kalori Yakın (2015) DVDRip XviD


25 Dakikada 500 Kalori Yakın (2015) DVDRip XviD
X25 Tabata Extreme hoşgeldiniz! Haftada sadece 3 gün 25 dakikanızı ayırarak fit bir vücuda kavuşmaya hazır mısınız?
Spor Eğitmeni Murat Bür ve Beslenme Uzmanı Cenk Özyılmaz uygulaması kolay egzersiz ve tariflerle muhteşem bir vücuda sahip olmanın kapılarını açıyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış egzersiz yöntemi Tabata ile minimum sürede maksimum kaloriyi yakmak mümkün.

Sözün Farkı (2014) DVDRip AC3 x264-SKRG


Sözün Farkı (2014) DVDRip AC3 x264-SKRG
Tartışması bitmeyen Türkiye'nin her gün konuşulacak, tartışılacak bir sorunu var. Asırlık sorunlar bile çözüm bulmuyor, gündemden düşmüyor; söz tükeniyor, tartışma bitmiyor. Yenisi eskisiyle tartışma gündeminde sadece sıralama değişiyor. Dün, barış ve demokrasi ilk sıradayken, bugün rüşvet ve yolsuzlukla, devlet krizi öncelikle konuşuluyor.
Kabul etmek lazım ki tartışma kültürümüz, çatışma ile hayat buluyor, çatışma ortamından besleniyor. Ve Kürt-Türk, Alevi-Sünni, Laik-İslamcı, AKP-Cemaat örneklerindeki gibi hemen her tartışma, bir çatışma çekirdeğinden kendisine isim buluyor. Gerçeği arayan insan aklının karşılıklı söyleşisi, söz üstüne söz söylemesi, yerini üste kalma çabasıyla sürdürülen bir kör döğüşüne bırakıyor
Peki Türkiye neden ve nasıl tartışıyor? Sözün Farkı belgeseli işte bu soruya yanıt arıyor; münazara ile münakaşa arasında gidip gelen tartışma kültürümüze ışık tutuyor.

Ronaldo (2015) BRRip TR-EN DUAL 1080p AC3 x264-BDR


Ronaldo (2015) BRRip TR-EN DUAL 1080p AC3 x264-BDR

Gay-Rees, "Ronaldo'nun çok küçük bir arkadaş çevresi ar ve kendisini sadece aile bireyleriyle çevreliyor. Bu düzeyde bir oyunculuk sergileyebilmek için yapmak zorunda olunan fedakarlık, birçoğumuzun anlayamayacağı düzeyde." dedi.

Belgesel film ekibi, Real Madrid ve Portekiz milli takımının oyuncusu Ronaldo'yu bir yıl süreyle izledi.

James Gay-Rees, kendisini en çok ünlü futbolcunun "yıldız olma" olgusuyla baş etme şeklinin şaşırttığını belirtti.

Shooting War - Gerçek Savaş (2000) DVDRip Türkçe Altyazı x264-SKRG


Shooting War - Gerçek Savaş (2000) DVDRip Türkçe Altyazı x264-SKRG
Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nda Savaş Fotoğrafçılığı yapanlar hakkında iki saatlik belgesel..

Carcasses - Hurdalık (2009) DVDRip Türkçe Dublaj XviD-HDM


Carcasses - Hurdalık (2009) DVDRip Türkçe Dublaj XviD-HDM
İçine kapanık bir adamın işlettiği hurdalık,bu hurdalığa parça almaya gelenler ve adamın başından geçenleri izleyeceğiniz bir yapım.