İki Dakikada Bilim Boxset WEBRip Türkçe Dublaj x264


 
İki Dakikada Bilim Boxset WEBRip Türkçe Dublaj x264

Nova Rise of the Hackers (2014) HDTV Türkçe Altyazı 720p x264


Nova Rise of the Hackers (2014) HDTV Türkçe Altyazı 720p x26
Belgeselde, bireysel olaylardan yola çıkarak, firmaların ve hatta devletlerin bunu hangi amaçlarla kullandıklarına kadar, çok derinlemesine olmasa da akıcı bir şekilde anlatılmaya çalışılmış.
2009 yılında İran'ın Natanz Nükleer Tesislerine yapılmış, bilinen ilk uluslararası siber saldırı olarak kayıtlara geçmiş olan saldırıdan ve özellikle bu nükleer tesis için yazılmış Stuxnet virüsünden de bahsedilmekte. Ayrıca çoğumuzun merakla beklediği ancak büyük ihtimalle 2030'lardan önce yaygın olarak kullanılmaya başlandığını göremeyeceğimiz Kuantum işlemciler'e ve çalışma prensiplerine de yer verilmiş.

Zor İşler WEBRip x264-BDR


 
Zor İşler WEBRip x264-BDR
Her biri birbirinden zorlu meslekleri tüm ayrıntılarıyla sizlerle buluşturuyoruz.

Unlocking DaVinci's Code: Mystery or Conspiracy? (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı


alt

 
Unlocking DaVinci's Code: Mystery or Conspiracy? (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı
 Leonardo Da Vinci belki de sanat dünyasının yarattığı en anlaşılmaz figürdür. Dünyadaki en ünlü iki resmi yarattı: "Mona Lisa'' ve "Son Yemek''. Aslında çok az insan koleksiyonunun tümünü bilir. Toplam 15 tanedir ve bu iki ünlü resim de buna dahildir. Onun bir heykeltıraş, mimar, müzisyen, mühendis ve doğal bir bilim adamı olduğunu da düşünürsek bu fikir mantıklıdır. Bir sürü farklı ilgisi vardı. Kendini tek bir işe çizimlere adayamadığına şaşırmamak gerek. Leonardo muhtemelen yaşamış olan en meraklı adamdı. Gördüğü her şey onda soru yarattı. Nasıl? Niçin? Ayrıca açıklaması da oldukça zordu. Leonardo dokümanlarının çoğunda kod kısaltmalar kullandı. Genellikle sağdan sola doğru yazdı. Resimleri dini olarak aykırı da olsa, Leonardo çok iyi bir Hıristiyan olarak tanınır ve bazı insanlar bunların içine çok yıkıcı mesajlar gizlediğine inanırlar. Veya gizli mesajlar görünen dini çalışmalarının içinde... Bu resimlerin gizemlerinin cevabını garip yazılarının içine saklamış olabilir. Hadi Leonardo Vinci'nin gizemli dünyasına bir seyahat yapalım ve Rönesans dehasını çeviren gizemi çözelim.

Discovery Channel - F1'in Gizli Dünyası Dvdrip Türkçe Dublaj


alt

Discovery Channel - F1'in Gizli Dünyası Dvdrip Türkçe Dublaj

 Dünyadaki en heyecan verici spor... Çekici, büyüleyici ama aynı zamanda korkutucu. Yıldız pilotların milyonlarca dolar kazandığı ama yarış pistine her çıkışlarında ölümle dans ettiği bir dünya. Bu en tehlikeli yarış sporu, ilk kez tüm sırlarıyla gözler önüne seriliyor. Dev bir şovun sahne arkasına bir bakış, bu tutkuyu paylaşanların ve gerçekleştirenlerin nasıl çalıştığını anlatıyor. Ralf Schumacher, Juan Montoya ve diğer pilotlarla yapılan ilginç röportajlar...

TRT - Türk Yıldızları WEBRip 720p x264-BDR


 
TRT - Türk Yıldızları WEBRip 720p x264-BDR
TRT Haber, Kırmızı Beyaz belgesel serisiyle, dünyada sayılı ülkelerin sahip olduğu akrobasi timlerinin içinde prestijli bir yere sahip olan Türk Yıldızlarını tanıtıyor. Türk Yıldızlarının yaşamından kesitlerin sunulduğu belgesel, Filmadası ekibi tarafından hazırlandı.

History Of The World - Büyük Dünya Tarihi (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDRHistory Of The World - Büyük Dünya Tarihi (2012) HDTV Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR

http://www.imdb.com/title/tt2441214/

Bu görkemli belgesel, 70 bin yıllık insanlık tarihine şahitlik ediyor. Zamanın içinden geçerek, dünyanın bir ucundan diğer ucuna insanlık tarihinin dönüm noktalarını gözler önüne seren BBC'nin büyük bütçeli mega - yapımı, tarihe yön veren uygarlıkları, savaşları, icatları, keşifleri dramatik canlandırmalarla film gibi anlatıyor.

İnsanları, onların beslendikleri medeniyetleri, kültürleri, tarih içinde yaşadıkları başarıları gelişim ve değişimleri anlatan BBC imzalı, 2012 yapımı Büyük Dünya Tarihi, tarihin arka bahçelerinde gizli aşk hikayelerinin, süikastlerin, tıp alanında gerçekleşen devrimlerin ve medeniyetleri yerle bir eden doğa olaylarının dünya tarihini nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor.

Discovery Channel - Into The Universe With Stephen Hawking 2010 BluRay TR-EN DUAL 1080p AC3 x264-HDA


Discovery Channel - Into The Universe With Stephen Hawking 2010 BluRay TR-EN DUAL 1080p AC3 x264-HDA

Dünyayı terketme zamanının yaklaştığını, insanoğlunun yeni bir dünya bulmazsa yokolacağı kehaneti ve uzaylıların varolduğunu söylemesiyle son dönemin en tartışmalı bilimadamı Stephen Hawking ile Big-Bang'den evrenin bebeklik çağına, karadeliklerden galaksilerden uzaylılara, CERN'deki Atlas Deneyi'ne dek büyük bir yolculuk...
Hawking Big Bang'ten sonra yerçekimi ile meydana gelen evreni ve evrenin bir karadelikte gelecek sonu hakkında teorileri anlattı.