»

BBC - Dev Dalgalar Tsunami WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDRBBC - Dev Dalgalar Tsunami WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR

BBC imzalı belgesel, bilimsel gerçekler ve çarpıcı canlandırmalarla bir tsunaminin Atlantik Okyanusu'nu vurması durumunda tüm dünyada neler olacağı sorusuna yanıt arıyor.Yıkıcı tsunamileri dünyanın başka yerlerinde meydana gelen hadiseler gibi görüyoruz.Uzak denizlerin ötesinde olup biten, televizyonlarımızda yayınlanan haber bültenlerinde duyduğumuz ve Yerküre'nin sismik dengesizlikleri karşısında çaresiz kalan ülkeleri etkileyen afetler olarak Ya Atlantik Okyanusu'nda meydana gelecek büyük bir heyelanın bir tsunamiyi tetiklemesi durumunda dünyada neler olur? Tsunami nereyi vurur? Sağ kalabilir miyiz? Afetin sonuçlarıyla nasıl başa çıkabiliriz? Belgesel aslında Atlantik'te büyük bir tsunaminin her an kapıyı çalabileceğini söylüyor.CGI teknolojisinin yardımıyla, çarpıcı bilimsel gerçeklerin gerçekçi canlandırmalarla büyük bir yaratıcılıkla işlendiği yapım, başka yerde izleyemeyeceğiniz bir Atlantik tsunamisini ekranlarınıza getiriyor.

BBC - Ancient Rome: The Rise And Fall Of An Empire Romanın Yükseliş Ve Çöküşü DVDRIP Türkçe Altyazı XviD


BBC - Ancient Rome: The Rise And Fall Of An Empire Romanın Yükseliş Ve Çöküşü DVDRIP Türkçe Altyazı XviD
 Bu dramatize belgesel serisi, Roma'nın gerçek öyküsünü, İmparatorluğun kaderini çizen altı tarihi an ile canlandırıyor. İşte dünyanın ilk ve en büyük süper gücünün açgözlülük, vahşet ve ihanet dolu tarihini anlatan epik bir belgesel! 
Belgesel, M.Ö. 146 yılında Roma'nın Kartaca'yı ele geçirdiği büyük zaferin ardından Sezar'ın başa geçmesi ve cumhuriyetin ilanı ile başlıyor, diğer bölümlerde ise Neron'un yavaş yavaş delirmesi, İmparator tarihindeki en asi olay olan Yahudi Ayaklanması, Konstantin'in Hristiyanlığı İmparatorluğa getirmesi ve Roma'nın düşmesi anlatılıyor.
Geniş tarihi araştırmalara dayanan ve güvenilir kaynaklardan alınan bilgilerle desteklenen bu belgeselde Roma dönemindeki yaşam tarzı aktarılıyor: hem olabildiğince muhteşem hem de türlü kirli oyunlarla dolu. CGI ile birleştirilen canlandırma teknikleri, özellikle savaş sahnelerini son derece çarpıcı yapıyor ve zirveye tırmanan bir İmparatorluğun neden sonunda yıkıldığını bir daha gösteriyor. 

BBC - Space Dive HDTV 720p Türkçe Altyazı x264


BBC - Space Dive HDTV 720p Türkçe Altyazı x264

Uzaydan atlayışı sırasında ses sınırını aşan Felix Baumgartner'ın 4 sene boyunca nasıl hazırlandığını bu belgeselde görebilirsiniz.

BBC - Beynimiz Nasıl Hatırlar WEBDL Türkçe Dublaj x264-BDR


BBC - Beynimiz Nasıl Hatırlar WEBDL Türkçe Dublaj x264-BDR

Bizi biz yapan, yaşam serüvenimizi kayda geçiren, öğrendiğimiz şeyleri, değer verdiğimiz anları ve dünya hakkındaki izlenimlerimizi saklayan hafızamızdır. Peki, hafızamız nasıl çalışır?

BBC - Ufuk Açan Belgeseller Yaşlanmak WEBDL Türkçe Dublaj x264 AC3-BDR


BBC - Ufuk Açan Belgeseller Yaşlanmak WEBDL Türkçe Dublaj x264 AC3-BDR

Zamanla yaşlanırız. Bu kaçınılmazdır bir süreçtir. Peki, bunun bir çaresi yok mu? İşte bu, bilimi yıllardır meşgul eden bir sorudur.Bilim ve teknoloji programlarının emektar siması Johnny Ball, bu programda bilim dünyasının neden ve nasıl yaşlandığımız hakkında neler öğrendiğini araştırıyor ve bu sayede bilim insanlarının yaşlanma sürecini durdurmak için geliştirdikleri bazı olağanüstü teorileri keşfediyor.

BBC - Ufuk Açan Belgeseller Organ Nakli WEBDL 576p Türkçe Dublaj x264 AC3-BDRBBC - Ufuk Açan Belgeseller Organ Nakli WEBDL 576p Türkçe Dublaj x264 AC3-BDR

İşlevini yitiren organımızı sağlamıyla değiştirebilmek, tıp tarihinin en heyecanlı gelişmelerinden biri. Ancak yaşamlarını riske eden hastalarla zaman zaman etik ve medical anlamda çelişkiye düşen doktorların yaşadığı zorluklar da ortada. BBC imzalı belgesel, bilimin insan ömrünü uzatmak uğruna ne kadar ileri gidebileceğini görmek için organ naklindeki dönüm noktalarını inceliyor.

BBC - Ufuk Açan Belgeseller Beş Duyu WEBDL Türkçe Dublaj 576p x264 AC3-BDR


BBC - Ufuk Açan Belgeseller Beş Duyu WEBDL Türkçe Dublaj 576p x264 AC3-BDR

Dokunma, görme, koklama, duyma ve tatma? Bu beş duyu sayesinde insan olmanın ne anlama geldiğini daha iyi anlarız. Bu sayede yaşamlarımız zenginleşir; bir senfoni orkestrasından yükselen ses cümbüşünün, doğal yaşamın görsel ihtişamının ve iyi bir şarabın pek çok detayının zevkine varabiliriz.

BBC - Ufuk Açan Belgeseller Evrenin Sırları WEBDL Türkçe Dublaj 576p x264 AC3-BDRBBC - Ufuk Açan Belgeseller Evrenin Sırları WEBDL Türkçe Dublaj 576p x264 AC3-BDR

Einstein?ın uzay zamanı teorisinden farklı boyutlara, bilim evrenin hayal ettiğimizden çok daha garip ve muhteşem olduğunu kanıtladı.Teleskoplarla başlayan araştırmalar, bilim adamlarının CERN?de Big Bang (Büyük Patlama) sonrası koşulları yeniden yaratma aşamasına kadar uzandı. Her yeni buluş başka bir soruyu getirdi. Ve bu keşif yolculuğu daha sadece başlangıç.

BBC Walking with Beasts - Canavarlar Dünyası (2001) DVDRip Türkçe Dublaj AC3 XviD-BDR


BBC Walking with Beasts - Canavarlar Dünyası (2001) DVDRip Türkçe Dublaj AC3 XviD-BDR
Canavarların dünyasına tanıklık edin!
Güçlü bir doğal tarih bilgisi ve gelişmiş bilgisayar teknikleri yardımıyla, ''Canavarlar Dünyası'' nesli tükenmiş bambaşka bir dünyanın kapılarını sizler için aralıyor. Yırtıcı Etoburlardan ve büyük cüsseli Otoburlara kadar, hiçbir yerde göremeyeceğiniz canlıların dünyasına adım atacak, haberdar bile olmadığımız bir dünyaya geri döneceğiz. 

BBC - The Natural World Attenboroughs Ark Natural World Special HDTV Türkçe Altyazı 720p x264


BBC - The Natural World Attenboroughs Ark Natural World Special HDTV Türkçe Altyazı 720p x264
Bu belgeselde, David Attenborough, soyu tükenme tehlikesi altındaki hayvanları konu ediyor. Hz. Nuh misali, hayvanlar için bir gemisi varmış gibi, gemiye alacağı on tür için bir liste hazırlıyor. Belgeselin adı da buradan geliyor, David Attenborough' un Gemisi.
Attenborough, özellikle nesilleri tükenme tehlikesi altında olan, çoğu insanın az tanıdığı yada hiç tanımadığı hayvanları listesine alıyor. Listenin oluşumu sırasında da bu hayvanları ve nesillerinin nasıl veya neden tehlikede olduğunu anlatıyor. Ayrıca bu hayvanları kurtarmak için yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler veriyor.