» » Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264

Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264


Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264

Bir ateş ve buz diyarını, kutup ayılarını ve kaplanları bizzat yaşamak için Vahşi Rusya'ya doğru bir geziye çıkın.
Saltanatlı Moskova ve St. Petersburg şehirlerinin ötesinde Avrupa’dan Pasifik’e doğru 11 saat dilimi boyunca yayılan bu büyük ülke el değmemiş doğal vahşiliği içerisinde barındırıyor. Eşi benzeri olmayan ulaşım imkânı ile bu mükemmel Vahşi Rusya görüntüsünü gözler önüne seriyoruz.
Doğudan batıya, dağlar, volkanlar, çöller, göller ve Arktik buzlardan geçilen bu nefes kesici altı bölümlük dizide bu uçsuz bucaksız ülkenin baş döndürücü doğal harikalarını göstermek için çarpıcı bir sinematografiyi kullanıyor.

Vahşi Rusya: Sibirya (Wild Russia: Siberia) 

İlikleri donduran soğuk havanın yanısıra Sibirya'nın bazı bölgeleri 40 C0 sıcaklıkta kavrulur. Sibirya'nın Yakutistan bölgesindeki ormanların derinliklerine gizlenmiş bir canlı yaşıyor; dış görüntüsüyle kanguruyu andıran ve vampir gibi uzun dişlere sahip misk geyiği... Bu geyiğin en ilginç özelliği, dişilerin ilgisini çekmeye yarayan özel bir koku salgılaması. Ayrıca bu bölgede yaşayan ve sadece 3500 kadar kaldığı tahmin edilen Sibirya turnalarının soyu tükenme tehdidiyle karşı karşıya. Sibirya'da havaların ısınmasıyla Dünya'nın en dayanıklı sürüngenlerinden birisi olan Sibirya semenderi kış uykusundan yavaş yavaş uyanıyor. Bu benzersiz canlının en ilginç özelliği de, sahip olduğu eşsiz kan bileşenleri sayesinde -40 C0 gibi ölümcül soğuklarda bile hayatta kalabilmesi. Sibirya'nın güneyinde ise iklim ve tabiat çarpıcı bir biçimde değişiyor. Buradaki uçsuz bucaksız bozkırlarda dört nala özgürce koşan vahşi at sürülerine ve kursaklı ceylanlara rastlamak mümkün. Altay Dağları, zirvelerin tartışmasız hakimi olan Dünya'nın en büyük yaban koyunu; boynuzlu "argali"lere ve Dünya'nın tek kapalı tatlı su havzası olan Baykal Gölü'ne ev sahipliği yapıyor.  
Vahşi Rusya: Kamçatka (Wild Russia: Kamchatka)

Rusya'nın en doğu ucunda yer alan Kamçatka Yarımadası, volkanların külleriyle buzulların iç içe geçtiği benzersiz bir arazi yapısına sahip. Kargaşanın hakim olduğu bu acımasız doğa şartlarında altın kartallar ve deniz kartalları Kuril Gölü'nün sunduğu nimetler için kıyasıya mücadele etmek zorunda. Kamçatka'nın verimli ve sisli vadilerinde kahverengi ayılar somon balıklarıyla güzel bir ziyafet çektikten sonra jeo termal kaynakların sıcacık suyunda "jakuzi" keyfi yapıyor. Somonlar Kuril Gölü'ne döndükten sonra ayılar volkanik setlerin kenarına dizilip birbirlerinin boşluğunu doldurmaya çalışıyor. Kırmızı tilkiler ise inlerinden yavaş yavaş dışarıya çıkmaya başlıdı bile... Kutup porsukları bölgeyi leş bulmak için kolaçan ederken, kar koyunları da havadan gelecek olası tehlikelere karşı gözlerini dört açmak zorunda. Ancak Kamçatka'daki aktif volkanlar arazi yapısını her an değiştirebilir. Örneğin yakın geçmişte gerçekleşen büyük bir patlama, yeşil vadiyi 4,5 milyon m3 kar ve kaya yığını ile doldurdu.

Vahşi Rusya: Kafkaslar  (Wild Russia: The Great Divide)
Rusya'nın Kafkas Dağları; karlı tepeleri, geniş çayırlık alanları ve çorak tuz çölleri ile mükemmel olduğu kadar zıtlıkları da barındıran doğaya sahip. Kafkas ormanları, 350 kg'lık ağır cüsselerini tank gibi kullanan yabandomuzlarına, yapraklarla örtülü bir savaş alanı sağlıyor. Çiftleşme mevsiminde yabandomuzları feromonla yüklü yapışkan, köpüklü bir çeşit sıvı salgılayarak eşlerinin ilgisini çekiyor. Ormanın bir bölgesinde 30,000 avrupa vaşağı henüz 6 aylık olan yavrularıyla birlikte devriye görevine çıkıyor. Yavrular şimdilik zararsız, ancak bir yıl içinde usta birer avcı olacaklar. Aynı zamanda bu ormanlar Dünya'nın en garip canlılarından birine, düşmanlarını yanıltmak için kuyruğunu geride bırakan yılana benzeyen cam kertenkelesine de ev sahipliği yapıyor. 

Vahşi Rusya: Kutuplar  (Wild Russia: Arctic)
Dünya'nın çatısında ve medeniyetimizin kıyısında, dondurucu soğuklarıyla bilinen Rus Kutbu yer alır.  Burayı barınak olarak kullanan 500 hamile kutup ayısı, yuvalarını Wrangel ve Herald Adaları'na kuruyor. Wrangel Adası aynı zamanda Dünya'nın en çok deniz aygırı çeken bölgesi. Birkaç şanslı kutup ayısı, sürüden ayrılan bir deniz aygırı ile ziyafet çekiyor.  Ağustos ayı sonlarına doğru, iri yaban mandaları bir araya gelip çiftleşme ayrıcalığına sahip olmak için birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyor. 400 kg ağırlığındaki mandalar saatte 40 km hızla kafa kafaya çarpıştığında çıkan sesi 1 km ileriden duyabilirsiniz...
Vahşi Rusya: Gizli Orman  (Wild Russia: Secret Forest)
Rusya'nın doğusunda yer alan Ussuri bölgesindeki vahşi yaşam, Sikhote Ormanı'ndan Amur Nehri'ne kadar uzanan geniş bir alana yayılmış durumda. Doğada sadece 30 adet kaldığı tahmin edilen Amur Leoparı, siyah Asya ayısı, büyük avcıların ilgisini çeken sika geyiği ve doğal yaşam alanı insanlar tarafından tahrip edildiği için yok olma tehlkesiyle karşı karşıya olan Amur kaplanı ve daha fazlası bu belgesel ile ekranlarınıza geliyor.

Vahşi Rusya: Urallar  (Wild Russia: The Primeval Valleys)

Ural Dağları'nın tarih öncesi ormanlarına gizemli bir yolculuğa çıkıp ormanın derinliklerinde yaşayan değişik canlıların yaşam mücadelesine ortak oluyoruz. Pek çok canlı türüne ev sahipliği yapan bu ormanlarda, dev geyiklerin beslenme ve göç alışkanlıkları, kış uykusundan uyanıp yiyecek arayışına çıkan kahverengi ayı, ava çıkan yalnız kurt ve daha fazlası bu belgesel ile ekranlarınıza geliyor.

 

 

 İçeriklerimizden Sadece Vip Üyelerimiz Faydalanabilir.Vip Üye Olmak İçin Tıklayınız.

    • 20
Etiketler: Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264 belgeselindir, Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264 belgesel izle, Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264 belgesel, Wild Russia Tüm Bölümler HDTV Türkçe Altyazı x264 indir, Wild Rus
Dikkat! Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgi Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.