» » BBC - Earth Power of the Planet - Yeryuzu Gezegenin Gucu (2007) HDTV 720p Türkçe Altyazı AC3 x264

BBC - Earth Power of the Planet - Yeryuzu Gezegenin Gucu (2007) HDTV 720p Türkçe Altyazı AC3 x264


 
BBC Earth Power of the Planet-Yeryuzu Gezegenin Gucu 2007 TrSub DVB x264 720p AC3 x264
Özel uzman tasarımlar ve etkileyici anlatım ile Yeryüzü: Gezegen'in Gücü, dünyamızın nasıl çalıştığını ve onu bu kadar özel yapan şeyin hikayesini anlatıyor. Bu program ile eşsiz ve olağanüstü yaşayan Gezegenimizin tüm sistemlerinin birlikte nasıl çalıştığının kapsamlı tarihine tanıklık edin.

VOLKANLAR
Volkanlar her zaman yıkıcı ve korkutucu olarak görülür ancak volkanların yeryüzünün yaşanılır hale gelmesinde kritik bir rolü vardır. Hiçbir gücün bu gün içinde yaşadığımız gezegenin oluşmasında bu kadar önemli rolü olmamıştır. Bu program, Etiyopya, İzlanda ve Yeni Zelanda'ya yapılan gezilerle Yeryüzü'nün derinliklerindeki sıcaklığın dünyamızı nasıl şekillendirdiğine tanıklık edeceğiz: dağların yükselişi, şehirlerin ve yeni alanların oluşumu ve aynı zamanda onların yıkımı. Volkanlar olmasaydı Yeryüzü milyonlarca yıl önce ölü bir gezegen haline gelirdi.

OKYANUSLAR
Okyanuslar neredeyse yeryüzünün kendisi kadar eskidir ve milyonlarca yıldır değişime uğramamıştır. Ve aynı zamanda Okyanuslar yeryüzünün en bilinmeyen yeridir okyanusların derinlikleri yapılan geziler, aya yapılan gezilerden daha azdır. Bu program, Amazon ve Akdeniz aracılığı ile okyanusların nasıl öldüğünü ve yeniden nasıl doğduğuna ve aynı zamanda Yeryüzü tarihindeki değişimlerindeki katkısına derin bir bakış atıyor.

BUZLAR
Birçok Yeryüzü tarihinde neredeyse gezegende hiç buzlar olmamıştır. Biz buz zamanında yaşıyoruz. Buzların bazı olağanüstü güçleri vardır ve bu özellik onları yeryüzündeki en etkileyici güç haline getiriyor. Bu programda Kuzey Kutbu, Güney Kutbu ve Kuzey Batı Pasifik'e yapılan gezilerle, buzlar değiştiği zaman etkileri buzun yüzeyindeki bilindik değişimden çok daha büyük olacağına göreceğiz.

ATMOSFER
Onu göremezsiniz, tadamazsınız, koklayamazsınız ve dokunamazsınız. Onsuz Dünya çok geçmeden ölür. Atmosfer dünyanın koruyucu tabakasıdır. Onu örterek ılık ve nemli tutup kozmik ışınlara karşı korur. Ayrıca bize hayat veren oksijeni de sağlar. Aslında atmosfer, tıpkı okyanuslar gibi akışkan bir yapıya sahiptir. Biz de okyanusun dibindeki hava boşluğunda yaşayan ıstakozlar gibiyizdir.

NADİR DÜNYA
Son olarak ekrana gelecek olan film pek çok temayı bir araya getiriyor ve endişe verici sonuçlara ulaşıyor. Dünyamız istisnai bir şekilde nadir bir gezegendir. Pek çok karmaşık yaşamı bünyesinde barındıran besleyen, destek olan bir yapı olarak akıl almaz tesadüflerle donanmıştır. Fakat bu film beraberinde büyük bir soruyu da getirir; dünyayı bu kadar farklı ve özel yapan bu sistemleri tehlikeye mi atıyoruz? Ve program insanoğlunun etkisinin kuvvetle hissedildiği Madagaskar?a uzanıyor.

 

 

 

İçeriklerimizden Sadece Vip Üyelerimiz Faydalanabilir.Vip Üye Olmak İçin Tıklayınız.

    • 80
Dikkat! Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgi Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.