»

BBC - Rise Of The Continents HDTV Türkçe Altyazı 720p x264


 

BBC - Rise Of The Continents HDTV Türkçe Altyazı 720p x264

BBC ve Science Channel ortak yapımı olan belgesel, olağanüstü görüntüler eşliğinde kıtaların oluşumunu anlatıyor.

I Am Because We Are - Varım Çünkü Variz 2008 WEBRip Türkçe Altyazı 720p x264-BDR


 
I Am Because We Are - Varım Çünkü Variz 2008 WEBRip Türkçe Altyazı 720p x264-BDR 
Dünyaca ünlü yıldız Madonna'nın AIDS yüzünden kimsesiz kalmış Malawili çocukların yaşamlarını keşfe çıktığı yolculuğunu beyazperdeye aktarıyor. Filmde Madonna, dünya üzerindeki en fakir ülkelerden birinin çocukları hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye çalışırken tanıklık ettiği olayları kendi perspektifinden aktarıyor ve kişisel deneyimlerini betimliyor. Madonna Malawili evlatlık oğluyla bu belgeselin çekimleri sırasında tanıştı.

TRT - Mirket Malikanesi - Meerkat Manor Türkçe Dublaj 720p x264


TRT - Mirket Malikanesi - Meerkat Manor Türkçe Dublaj 720p x264

Ele avuca sığmayan, sevimli mi sevimli Afrika serserisi: Mirketler! Afrika'nın sert doğa koşullarında bir Mirket ailesinin verdiği zorlu yaşam mücadelesi.

Aile içi çekişmelerden, duygu dünyalarına kadar Mirketlerin hayatlarına ışık tutan sürükleyici bir belgesel... Çekim için özel kulübeler inşa edildi ve Mirketlerin yuvaları fiber optik kameralarla görüntülendi.

Putinin Rusyası Boxset HDRip Türkçe Dublaj 720p AC3 XviD-BDRPutinin Rusyası Boxset HDRip Türkçe Dublaj 720p AC3 XviD-BDR

George W. Bush Haziran 2001'de Putin'le bir araya gelişini ve nasıl Putin'in gözlerinin içine bakıp ruhunu okuduğunu anlatıyor. ABD eski dışişleri bakanları Colin Powell ve Condoleezza Rice, kapalı kapılar arkasında geçen ve Putin'in Pakistan, Afganistan ve Taliban'la ilgili kehanet gibi uyarılarda bulunduğu görüşmelere gösterdikleri reaksiyon anı...

Büyük Operasyon - Close Quarter Battle (2012) WEBRip 720p DUAL x264-HDM


Büyük Operasyon - Close Quarter Battle (2012) WEBRip 720p DUAL x264-HDM
Gerçek çatışmalar, operasyonlar, askeri stratejiler hakkında merak ettiğiniz her şeyi bir de uzmanlarından uygulamalı öğrenmeye ne dersiniz?
Close Quarter Battle A.B.D Özel kuvvetlerinin eski çalışanı Terence Schappert tarafından sunuluyor. Belgesel Dizi her bölümde farklı bir yakın menzil çatışmanın tüm adımlarını inceliyor.
Close Quarter Battle'da yakın menzil çatışmalarda polisin, askerlerin ve hatta teröristlerin ve suç örgütlerinin nasıl yönetimsel taktikler kullandıklarını gösteriyor.

BBC - Mucitler Çağı Boxset HDRip Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDRBBC - Mucitler Çağı Boxset HDRip Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR

İlk bölümde ekip, enerjiyi anlayıp işe yarar hale getirip kullanarak modern dünyanın inşasına katkıda bulunan bir avuç sıra dışı mucidi ve icatlarının öyküsünü anlatıyor. İngiltere?nin en büyük enerji santrali Drax'tan, zamanımızın en büyük ve en dönüştürücü icatlarından üçünün inanılmaz öyküsünü aktarıyor; buhar makinesi, elektrik jeneratörü ve buhar türbini.

Modern çağda hava, demiryolu ve karayoluyla seyahat arttı; tüm kürede hızlı ve güvenli bir biçimde hareket edebilmek doğal karşılanır hale geldi. Michael Mosley, Mark Miodownik ve Cassie Newland buhar lokomotifi, içten yanmalı motorlar ve jet motorlarına odaklanarak motorlu taşımacılıkta devrim yaratan İngiliz mucitlerin öyküsünü aktarmak için Derby'deki Rolls Royce tesislerinde.

Üçüncü bölümde ekip dünyanın adeta küçük bir köye dönüşmesinde hiçbir şeyin birbirimizle okyanuslar ve kıtalar arası görüşme yapabilmemiz kadar etkili olmadığını gösteriyor. Elektriği ve elektromanyetizmayı kullanılabilir hale getiren sıra dışı mucitlerin öyküsünü aktararak her gün kullandığımız bu mucizeleri mümkün hale getiren şaşırtıcı olaylar dizisini gözler önüne seriyor. Parlak dehaları üç dönüştürücü icada olanak tanıdı; (elektrikli) telgraf, telefon ve kablosuz iletişim.

Belgesel'in son bölümü zamanımızın belirleyici vasıflarına göz atıyor; dünyanın her yerinde canlı olayları izleme ve kaydetme becerimize. Hepimizi sanal komşu haline getiren bu olanak, modern dünyamızın temel öğelerinden biri. Bu bölüm kimya ve elektroniğin karmaşıklığının üstesinden gelip durağan ve hareketli görüntüleri nasıl yakalayıp yeniden üretebileceklerini keşfeden mucitlerin öyküsünü anlatıyor. Dehaları son üç parlak icadımıza olanak sağladı; hareketsiz obje fotoğrafçılığı, hareketli görüntü (film) ve son olarak televizyon.

Vu du Ciel - Earth From Above - Dünyaya Yukarıdan Bakış HQ DVBRIP 720P Türkçe Dublaj


Vu du Ciel - Earth From Above - Dünyaya Yukarıdan Bakış HQ DVBRIP 720P Türkçe Dublaj
Gezegenimizin çarpıcı bir portresi? ''Earth From Above'' Programda yer alan çarpıcı görüntüler sadece dünyanın güzelliğini ortaya çıkarmıyor, aynı zamanda yapılan yanlışları da ekrana getiriyor?

Discovery Channel - North America - Vahşi Amerika WEBRip Türkçe Dublaj 720p x264-BDR


 
Discovery Channel - North America - Vahşi Amerika WEBRip Türkçe Dublaj 720p x264-BDR

Discovery Channel yapımı "Vahşi Amerika", Kuzey Amerika'nın vahşi yaşamını ekrana getiriyor. 3 yıldan uzun bir sürede çekilen 7 bölümlük dev belgeselde Alaska'dan Meksika'ya, Panama'dan Kanada'ya Kuzey Amerika'nın bilmediğimiz doğal yaşamına tanıklık ediyoruz. Vahşi Amerika'nın tema müziği "Army of One" Bon Jovi imzalı.

Prophets Of Science Fiction - Bilim Kurgunun Peygamberleri HDTV Türkçe Dublaj 720p x264-ARENA


Prophets Of Science Fiction - Bilim Kurgunun Peygamberleri HDTV Türkçe Dublaj 720p x264-ARENA 
Mary Shelley : Frankenstein
H.G. Wells : Dünyalar Savaşı, Görünmez Adam, Dr. Moreau'nun Adası ve Zaman Makinesi
Philip K. Dick : Blade Runner
Arthur C. Clarke : 2001:A Space Odyssey
Isaac Asimov : Ben Robot, Vakıf ve İmparatorluk serisi, Zamandan Kaçış, 3 Robot Yasası
Jules Verne : Denizler Altında Yirmi Bin Fersah , Dünyanın Merkezine Yolculuk, Seksen Günde Devr-i Âlem
Robert Heinlein : Yıldız Gemisi Askerleri
George Lucas : Star Wars

Faszination Natur 1-2-3 (1996-1999-2004) BDRip 720p x264-PHD


 
Faszination Natur 1-2-3 (1996-1999-2004) BDRip 720p x264-PHD
Herhangi bir anlatımın olmadığı seride harika görüntülerin tadını çıkartın.