National Geographic - Süper Timsah Tr Dublaj


alt

National Geographic - Süper Timsah Tr Dublaj

Tam 10 tonluk ve 12 metre uzunlugunda, baska bir ifadeyle neredeyse bir otobüs boyunda bir timsah düsünün. 110 milyon yıl önce yasamıs olan bu timsahın kalıntıları Sahra Çölü’nde bulundugunda National Geographic ekibi oraya gitti ve fosilbilimci Paul Sereno ile sürüngen uzmanı Brady Barr’ın baslattıgı çalısmayı yakından izledi. Siz de National Geographic ekibiyle birlikte bu ayrıcalıklı yolculuga katılın ve süper timsahın izini bilim adamlarıyla birlikte sürün. Bu tarih öncesi devi, süper timsah nasıl yasardı ve ne yerdi? Günümüzdeki timsahlarla farklılıkları ve benzerlikleri nelerdi?

 

National Geographic - Buzun İmparatorları Türkçe VCD


alt

National Geographic - Buzun İmparatorları Türkçe VCD

Bir Anne, Bir Baba ve Bir Çocuğun inanılmaz Öyküsü Antarktika’nın göz alabildiğine uzanan donmuş topraklarında, okyanusların buz kestiği ve hayatta kalmanın bir mucize sayıldığı bir ortamda tek bir canlı yaşar: imparator pengueni. Bu çetin koşullara mükemmel uyum gösteren, hayranlık verici imparator penguenleri günümüzde ürkütücü bir tehditle karşı karşıya. Antarktika’nın bazı bölgeleri ısınmakta ve bunun sonucunda dev buz dağları ortaya çıkmakta. Yaşamlarını buzun biçimlendirdiği bu canlıları bir felaket beklemekte. "Crittercam” tekniğinin kullanıldığı bu filmde Antarktika’yı ve imparator penguenlerinin yaşamını onların bakış açısından izleme şansınız olacak. Bu harika hayvanların yaşamını inceleyen araştırmacılar belirsizlikler ve tehlikelerle dolu bir gelecekte varlıklarını sürdürmelerine yardımcı olacak.

 

National Geographic - Antik Sırlar Çinin Kayıp Piramitleri DVBRIp Türkçe Dublaj


National Geographic - Antik Sırlar Çinin Kayıp Piramitleri DVBRIp Türkçe Dublaj

Antik Sırlar: Çin'in Kayıp Piramitleri (Ancient Secrets: China's Lost Pyramids)
Çin'in Kayıp Piramitleri (China's Lost Secrets) bölümünde, Çin'de yer alan "Krallar Vadisi"ne ve Çin'in ilk imparatorlarının büyüleyici dünyasına muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta, hayallerinizin ötesine geçip, ölümden sonraki yaşam için hazırlanmış, değerli eşyalarla dolu piramit mezarları ziyaret edeceksiniz.
Milattan önce 221 yılında, Çin'in ilk imparatoru, savaş halindeki krallıkları tek çatı altında toplayıp, günümüz Çin'ini yaratmayı başardı. Bu başarının sonsuza dek hatırlanmasını isteyen hükümdar, yeryüzünde inşa edilmiş en büyük anıt mezarlardan birini yaptırdı.
Han hanedanlığının imparatorları da bu geleneği devam ettirip, kendilerine devasa mezarlar yaptırdılar. Şimdiye dek bir Han imparatorunun mezarının açılmamış olmasına karşın, ileri gelen Han aristokratlarının gün yüzüne çıkarılan mezarları, adeta yeraltı sarayları gibiydi. Bu yapıların içinde tuvaletten, mutfağa kadar her türlü ayrıntı düşünülmüştü. Hava ve sudan etkilenmemesi için üzeri çamur ve kömürle kaplanmış olan mezarların birinde ortaya çıkarılan, şaşırtıcı biçimde iyi korunmuş durumdaki bir mumya, Çinli mimarların ölümsüzlüğü nasıl "inşa" edeceklerini bildiklerini gösteriyor. Çin tarihinin en etkileyici eserlerinden olan bu muhteşem anıt mezarlar ve daha fazlası sadece bu ekranlarda...

National Geographic - Sistemi Kandır Kazanmanın Yolları DVBRip Türkçe Dublaj x264-BDR


 
National Geographic - Sistemi Kandır Kazanmanın Yolları DVBRip Türkçe Dublaj x264-BDR
Brain, küçük hilelerle hayalinizdeki işe girmenin ya da at yarışını nasıl kazanacağınızın yollarını öğretiyor

National Geographic - Amazonun Katil Hayvanları VCD Türkçe Dublaj


National Geographic - Amazonun Katil Hayvanları VCD Türkçe Dublaj

Dünyanın en büyük nehir havzası ve en eski yağmur ormanı; Amazon. Hayvanlar aşırı sıcağa ve şiddetli yağmura; karanlık ormanlara ve çamur dolu nehirlere dayanabilmek için değişime uğramıştır. Av ve avcı arasında süren yaşam savaşında, acı verici iğneleri, zehirli ısırıkları ve kemik parçalayan güçleri ile on iki özel hayvan liderdir: Kolombiya'dan Arjantin'e uzanan bir alanda hüküm süren kırmızı karınlı piranalar, Peru açıklarında yalnız avlanan boğa köpekbalıkları, Brezilya'nın meşhur tarantulası, en korkutucu hayvanlardan kara kayman ve dev pitonlar... Nasıl avlanırlar, nasıl öldürürler ya da ölümden nasıl kurtulurlar? Muhteşem görüntüler eşliğinde Amazon'un katil hayvanları karşınızda.

National Geographic - Antik Sırlar Sfenks DVBRIP Türkçe Dublaj


National Geographic - Antik Sırlar Sfenks DVBRIP Türkçe Dublaj

Antik Sırlar: Sfenks (Ancient Secrets: The Sphinx)
İnsanoğlu ve doğanın her geçen gün daha da yıprattığı Sfenks, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bilim insanları, bu mimarlık harikasını koruyabilmek için onun nasıl ve ne için yapıldığını anlamak zorunda. Sanrılar, kurban edilen insanlar ve güneş konumlandırması, bu Dünya mirasını kurtarabilmek için bildiğimiz ipuçlarından sadece birkaçı...

National Geographic - İnançlar DVDRIP XVID AC3 Türkçe Dublaj-BDRNational Geographic - İnançlar DVDRIP XVID AC3 Türkçe Dublaj-BDR
Her din bir inancın üstüne temellenır. inancın kanıtlanması gerektiğinde, sınavdan geçirilir. Sınav ne kadar zorluysa, inanç da o kadar sağlamdır. National Geographic dünyayı dolaşarak en zorlu inanç sınavlarını ortaya çıkarıyor. Bunlar o kadar sert uygulamalar ki, aynı dinin diğer üyeleri hile tabu olarak görüyor. Güney Pasifik'te, inananlar Tanrılarını memnun etmek için 30 metrelik bir kuleden atlıyorlar. Kuzey Yunanistan'da, dindarlar imanlarını yanan kömürlerin üstünde yürüyerek sınıyorlar. Ve Filipinler'de sofu Hristiyanlar, Tanrı'ya verdikleri sözü yerine getirmek için kendilerini çarmıha gerdiriyorlar. Bu tabu uygulamalar yaygın bir inancı gösteriyor: Tanrılardan daha fazlasını istedikçe, karşılığında onlar da daha fazlasını istiyor.
 

National Geographic - Mega Fabrikalar John Deere BRRIP 480p XviD Türkçe Dublaj-BDR


National Geographic - Mega Fabrikalar John Deere BRRIP 480p XviD Türkçe Dublaj-BDR

Biçerdöver üretiminde dünyanın bir numarası olan John Deere fabrikalarında sıfırdan, metal sac plakalardan bir biçerdöverin nasıl oluştuğunun hikayesi..

National Geographic - Kanlı Sporlar DVDRIP XVID AC3 Türkçe Dublaj-BDRNational Geographic - Kanlı Sporlar DVDRIP XVID AC3 Türkçe Dublaj-BDR
Şiddet. Sevin ya da sevmeyin, her insan kültürünün kaçınılmaz bir parçası. Birçok toplum şiddeti oyunlara ve yarışlara kanalize ederek kontrol etmenin yollarını arıyor. Kan tutkusu, kan sporuna çevriliyor. Bazılarının eğlence olarak gördüğünü diğerleri vahşice buluyor. Amerika'nın güneyinde, horozlar dövüşürken bahisçiler onların üstüne para koyuyor. Meksika'daki bir arenada genç bir matador ölümcül bir dans gerçekleştiriyor. Ve Bolivya'da, yüzlerce dağlı çıplak yumruklarıyla dövüşüyor. Çarpışan köylüler, Tanrılarını memnun etmek için kan akıtıyorlar. Kanlı Sporlar'da, törenselleştirilmiş şiddetin çekiciliğini ve dehşetini keşfederken tabuya karşı duyduğumuz karanlık tutkunun derinliklerine doğru yol alıyoruz.

National Geographic - Süper Sincap HDTV Türkçe Dublaj 1080p x264-TURG


National Geographic - Süper Sincap HDTV Türkçe Dublaj 1080p x264-TURG
Bu küçük ve tüylü yaratıklar dışarıdan yumuşak huylu ve uysal görünebilir. Hatta sevimli…
Sincaplar, insanların çılgın dünyasında onlarla yaşamayı başaran sessiz canlılardır. Onları caddelerde karşıdan karşıya koşarken, şehre yakın yerleşkelerde yuva yapmış ve meşe palamudunun yanında mola vermiş olarak görürüz. Arka bahçenizde yaşayan bu minik komşularınız hakkında şimdiye dek bildiklerinizi unutun. Çünkü onların uysal görüntülerinin ardında dayanıklı, çevik, zeki ve hayatta kalma konusunda adeta uzman olan bir süper canlı var!