National Geographic - Dev Fabrikalar Ferrari DVDRIP TRDUB XVID AC3-BDRNational Geographic - Dev Fabrikalar Ferrari DVDRIP TRDUB XVID AC3-BDR

Ferrari deyince insanın aklına iki özellik geliyor: Son derece güçlü motoru ve görüntüsünün güzelliği... Onlarca yıldır efsanevi otomobil markalarından biri olan Ferrari, şimdi de son model spor arabası ile caddelerde: Fiorano 599. Saatte 330 kilometreye ulaşabilen ve uzay araçlarındakine benzer bir hassasiyetle hazırlanan bu araba, Ferrari'nin şimdiye kadar ürettiği en hızlı ve en güçlü tasarım.

National Geographic'in Dev Fabrikalar (Ultimate Factories) dizisinin bu bölümünde, Ferrari'nin İtalya'nın Maranello şehrinde bulunan ve kapılarını çok az yabancıya açan dev fabrikası tanıtılıyor. Her biri el yapımı olan arabaların en yeni modelini, ham metalden kusursuz bir güzelliğe dönüşürken izlemek mümkün. Kendi kategorisinde en güçlü motoru, pürüzsüz boyası, paha biçilemez döşemeleri ile bu araç, Ferrari mirasının en güçlü temsilcisi.
 

National Geographic - Internaktif Fotoğraf Okulu


 

National Geographic - Internaktif Fotoğraf Okulu

National Geographic İnteraktif Fotoğraf Okulu, 8 bölümden oluşan, 4 CD?de; 52 video, 46 fotoğraf simülatörü, 272 animasyon ve 1000 sayfanın üzerinde metine yer veriliyor. Türkçe?ye kazandırılması, bir yılı aşan bir sürede tamamlanan bu özel eser ile yeni başlayanlar ya da daha iyi fotoğraf çekmek isteyenler, tüm sorularının cevaplarını, iyi fotoğraf çekme tekniklerini ve bu tekniklere ilişkin ipuçlarını öğrenme şansına sahip olacak. Fotoğraf simülatörü sayesinde ise, çekilen fotoğrafların sonuçları anında görülebilecek ve hatalardan ders çıkarma imkanı doğacak.

National Geographic - Avrupanın Kanlı Öyküleri Zalimler DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-BDRNational Geographic - Avrupanın Kanlı Öyküleri Zalimler DVBRIP Türkçe Dublaj XviD-BDR

National Geographic - City Of Ants (2010) DVBRip Türkçe Dublaj x264-SB


 
National Geographic - City Of Ants (2010) DVBRip Türkçe Dublaj x264-SB
Milyonlarca minik canlı nasıl oluyorda tek vücut halinde hareket edip kararlar alabiliyor?

National Geographic - Cycling's Greatest Fraud DVBRip Türkçe Dublaj x264


National Geographic - Cycling's Greatest Fraud DVBRip Türkçe Dublaj x264

Yapım, arşiv görüntülerini ve canlandırmaları kusursuz bir şekilde harmanlayarak tarihin en büyük spor hilelerinden bir tanesini mercek altına alıyor.
Dünyanın en iyi bisikletçisinin son derece karmaşık ve bir o kadar da başarılı doping planını nasıl hayata geçirdiğini izleyeceksiniz. Lance Armstrong ile aynı takımda yer alan Tyler Hamilton ve onun kişisel asistanı Emma O?Reilly ile yapılan röportajlar gerçekleri daha iyi anlamanıza yardımcı olacak.

National Geographic - Zihin Oyunları Boxset Türkçe Dublaj 1080p x264


 National Geographic - Zihin Oyunları Boxset Türkçe Dublaj 1080p x264
Her türlü düşünce, bellek, hareket ve duygularımız; üç kiloluk yapışkan bir kütle tarafından kontrol ediliyor. Panik yok! Bu sadece sizin dış dünyayı algılamanızı sağlayan, inanılmaz derecede güçlü ve etkili bir süper bilgisayar olan beyniniz. İşte şimdi bu bilgisayara şu soruyu sorma vakti geldi: "Bir oyun oynamak ister misin?"

Zihin Oyunları, beyninizin dünyayı nasıl algıladığının ardında yatan «Eğlendiren Bilimi» ortaya çıkaracak.

Merak bağımlısı olan Jason Silva ve centilmen hırsız Apollo Robbins insan beynini interaktif deneyler ile sınayarak ne kadar kolay kandırıldığını gösterecek.

Bilişsel bilim, nörobilim ve psikoloji alanlarında uzman kişiler şaşırtıcı olayların arkasındaki nedenleri açıklıyor.

Death Of The Universe - Evren'in Ölümü (HDTV) Belgesel + alt yazı


Death Of The Universe - Evren'in Ölümü (HDTV) Belgesel + Alt Yazı

Evrenimiz sona erecek mi? Aniden parçalarına mı ayrılacak? Kendi içine mi çökecek? Yoksa yavaş yavaş donarak mı ölecek? Bilim insanları hayal edilemeyeni hayal ediyor ve her şeyin sonuyla ilgili bazı dehşet dolu fikirler ortaya atıyor. Bu, Evren'in sonu. Uzayın en ücra köşelerinde bir savaş var. Kimse göremiyor ama bilim insanları, bunun olduğundan ve sonuçlarının acımasız olacağından eminler. Evren sona erecek. Önümüzdeki milyarlarca yıl boyunca olmayacak. Ama bundan kaçış yok. Nasıl sona ereceğini bulmaya çalışmak dünya çapındaki astrofizikçilerin uğraşı. Kaderimizin sırlarını çözmek için yüksek teknoloji donanımlarını gökyüzüne yöneltiyorlar. Olasılıklar dehşet verici.

National Geographic Clone - Klonlama (VCD) Belgesel Türkçe


 
National Geographic Clone - Klonlama (VCD) Belgesel Türkçe
 
 

Genetik klonlamanın mucizevi potansiyeli ve korkutucu sonuçları nelerdir ?

National Geographic kameraları kelimenin tam anlamıyla insan soyunun kaderini değiştirebilecek bu tartışmalı ve yepyeni bilimsel gelişmeyi tarihi bir prespektiften inceleyerek ele alıyor.Bu belgeselde ;

Klonlama sayesinde yaratılan süper hayvanlardan,Ünlülerin DNA hakları'nı temsil eden şirketlere kadar dikkat çekici konulara tanıklık edeceksiniz.
Öte yandan organ nakli için kendi organlarının klonunu bekleyen hastaları ve kendini yenileyen klonlamayı izleyeceksiniz. Ahlaki ikilemlerden bilim-kurgu senaryolara kadar pek çok kışkırtıcı yaklaşımlar doğuran klonlama.
Pandora'nın kutusundaki en son teknoloji...

Inside the Pentagon - Pentagon'un İç Yüzü (VCD) Belgesel Türkçe


 
Inside the Pentagon - Pentagon'un İç Yüzü (VCD) Belgesel Türkçe
Bu filmde National Geographic ekibiyle birlikte ABD ordusunun 'beyni' olan Pentagon'a bir yolculuğa çıkacaksınız: Şimdiye kadar üst düzey komutanlar ve devlet yöneticileri dışında pek az kişinin gördüğü yasak bölgeleri ziyaret edip, binanın bilinmeyen ayrıntılarını ve ilginç tarihini izleyeceksiniz. Pentagon'la ilgili olarak öğrenmek isteyeceğiniz pek çok ayrıntı bu belgeselde yer alıyor.

National Geographic - AlHambra Sarayı 720P Türkçe Dublaj


National Geographic - AlHambra Sarayı 720P Türkçe Dublaj
 
Belgeselde, Yapımı 150 yıl süren, Batı dünyasında İslam mimarisinin en ünlü eserlerinin başında gelen Alhambra sarayının yapılış hikayesi anlatıyor.