A History Of God - Tanrının Tarihi DVDIP Türkçe Altyazı XviDA History Of God - Tanrının Tarihi DVDIP Türkçe Altyazı XviD

Karen Armstrong tarafından 1993 yılında yazılmış olan ve temelde 3 büyük dinin tarihsel gelişimini anlatan kitabı üzerine yapılmış belgeseldir
Belgeselde paganizmden başlayan insanın Tanrı arayışının değişik aşamaları tarihsel süzgeçten geçirilir, semavi dinlerin ortaya çıkışı, gelişimi ve inanç sistemlerindeki ilginç noktalar anlatılır. Temelde, tanrı algısının ve dolayısıyla dinlerin, insanın değişen dünya görüşüne ve yaşam koşullarına göre nasıl değiştiğinin altı çizilir, 3 büyük dindeki farklı bakış açılarıları incelenir. Hem felsefi, hem de metafizik boyutuyla insanların tanrı kavramını nasıl algıladıklarını ve nasıl deneyimlediklerini, hangi tarihsel olayların ne gibi akımlara yol açtığını ve bunların günümüze kadar ne şekilde geldiğini görmemizi sağlar.

İnsanoğlu - Mankind The Story Of All Of Us WEBDL Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR


İnsanoğlu - Mankind  The Story Of All Of Us WEBDL Türkçe Dublaj 720p AC3 x264-BDR

Uygarlığın epik destanını anlatan yeni seride tehlike, aksiyon, mücadele, kahramanlık, adrenalin, kısaca uygarlık tarihimizde yaşanan her şey var.
Bu 12 bölümlük seri, bizleri önce Mezopotamya'ya, yani uygarlığın ilk ortaya çıktığı yere götürüyor. Dünyanın en büyük uygarlıklarının yükseliş ve çöküşüne tanık olmakla kalmayacak, modern dünyanın mimarı alfabenin bulunuşu ve tarıma geçiş gibi dönüm noktalarına da tanık olacaksınız.
Coğrafya, tarih ve bilimi aynı potada eriten yeni seri, insanlığın gezegendeki sıradışı serüvenine benzersiz bir gözle yaklaşıyor.

 

12.Bölüm Eklendi.

History Channel - Nastradamusun Kayıp Kitabı Lost Book Of Nostradamus BRRIP XviD Türkçe Dublaj


History Channel  - Nastradamusun Kayıp Kitabı Lost Book Of Nostradamus BRRIP XviD Türkçe Dublaj

Gazeteci Enza Massa 1994 yılında Nostradamus'a ait bir kitap buldu. 1629 yılında yazılan bu el yazması kitap 400 yıl sonra ortaya çıktı ve son derece korkutucu gerçekleri resimler aracılıgıyla betimlemektedir.

History Channel - Milat Öncesi Savaşları Boxset 8 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj


History Channel - Milat Öncesi Savaşları Boxset 8 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj

 


History Channel - Küresel Isınma DVBRIP Türkçe Dublaj


History Channel - Küresel Isınma DVBRIP Türkçe Dublaj

GLOBAL ISINMA ZAMANIMIZIN BİR SORUNU. İNSAN IRKI İÇİN FELAKETİN BAŞLANGICI MI YOKSA DOĞAL DÖNÜŞÜMÜN ZARARSIZ BİR PARÇASI MI?

 

History Channel - Gizem Avı Boxset 10 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj


History Channel - Gizem Avı Boxset 10 Bölüm DVBRIP Türkçe Dublaj


History Channel - Biyografi Nelson Mandela DVBRIP Türkçe DublajHistory Channel - Biyografi Nelson Mandela DVBRIP Türkçe Dublaj

 

History Channel Biyografi - Kirk Douglas DVBRIP Türkçe Dublaj


History Channel Biyografi - Kirk Douglas DVBRIP Türkçe Dublaj

History Channel - Biyografi Charles Darwin DVBRIP Türkçe DublajHistory Channel - Biyografi Charles Darwin DVBRIP Türkçe Dublaj

History Channel Biyografi Che Guavera DVBRIP Türkçe DublajHistory Channel Biyografi Che Guavera DVBRIP Türkçe Dublaj