»

BBC Auschwitz The Nazis and the Final Solution (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı


BBC Auschwitz The Nazis and the Final Solution (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı

Auschwitz ilk Nazi toplama kampı değildi, 14 Haziran 1940'ta açıldığında Nazi rejiminin toplama kampı sistemi yedi yıldır uygulanıyordu. Fakat Auschwitz adı, kampın açık kaldığı yıllar boyunca sahne olduğu katliamlar nedeniyle Nazi vahşetinin ve Yahudi soykırımının sembolü oldu. Alman işgali altındaki Avrupa'nın her yerinden toplanan Yahudiler başta olmak üzere Çingeneler, Polonyalılar, Yugoslavlar, eşcinseller, çeşitli etnik, dini ve ulusal gruplara ait insanlar ve Sovyet savaş esirleri, yük vagonlarında günlerce aç, susuz süren bir yolculuktan sonra Auschwitz ve hemen yakınındaki Birkenau ve Monowitz kamplarına getirildiler.Naziler, 1942 Ocak ayında yapılan Wannsee Konferansı'nda aldıkları kararla, `Avrupa'nın Yahudi sorununa nihai çözüm'ü buldular. Yapılması gereken, bu büyüklükte bir insan topluluğunu imha etmek için gözlerden uzak bir kamp bulmak ve uygun teknolojileri geliştirmekti. İşgal altındaki Avrupa'nın tam ortasında, Polonya'nın Krakov şehri yakınlarında yer alan Auschwitz, Yahudi soykırımının merkez kampı olarak seçildi. Ancak kitlesel kıyımın hangi yöntemlerle yapılacağı hâlâ tartışılıyordu. Bugün bile faaliyette olan pek çok Alman şirketi, bu iş için kafa yordu ve projeler sundu. Gaz odaları kurmak yöntemlerden biriydi. İlk deneme Eylül 1941'de yapıldı ve 600 Sovyet savaş esiri ve 250 Polonyalı tutsak Zyklon B gazı verilerek katledildi. Deneme başarılı olmuştu. Kurbanlar yaklaşık 7 kilogram gaz verilerek 20 dakika içinde öldürülmüştü.1940-1945 yılları arasında Polonya'nın Krakov şehri yakınlarındaki Auschwitz ve Birkenau kamplarında Nazi rejiminin en vahşi suçları işlendi. Trenlerle kampa getirilen bir milyondan fazla Yahudi için, rayların bittiği yer, hayatın da bittiği yer oldu.

 

Egypt Boxset - Mısır 3 DVDRIP DUAL AC3 Türkçe - İngilizce


Egypt Boxset - Mısır 3 DVDRIP DUAL AC3 Türkçe - İngilizce
Eski Mısırlıların dünyasının en önemli keşiflerine odaklanın, bu büyüleyici dizi, geçmişe yolculuk yaparak 3 efsaneyi keşfediyor: Howard Carter'ın keşfi Tutankhamun'un hazine dolu mezarı; Büyük Balzoni, Ramses II'nin saltanatını buluyor ve Jean-François Champollion hiyeroglifleri çözüyor. Kumun altında neredeyse kayıp bir dünya olan, tarihin en büyük uygarlığının arkasındaki efsaneler ve gerçekleri keşfedin.

BBC - Doğanın Mucizeleri&Nature's Great Events DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR


  

BBC - Doğanın Mucizeleri&Nature's Great Events DVDRIP Türkçe Altyazı AC3 XviD-BDR

Doğa şova geçtiğinde..
Gezegendeki En Çarpıcı Vahşi Yaşam Görüntüleri
BBC'nin ünlü Doğal Tarih Birimi'nden Yeryüzü'nün destansı hikayesini olağanüstü hayvanların hayatta kalma mücadelesi ile kombine ettiği muhteşem bir seri.

 

BBC - Yellowstone BDRIP Türkçe Altyazı 480P AC3 XviD-BDR


BBC - Yellowstone BDRIP Türkçe Altyazı 480P AC3 XviD-BDR
Yellowstone, BBC'nin hazırladığı üç bölümlük bir belgesel dizisi. Amerika'nın kuzey batısında yer alan Yellowstone Milli Parkını anlatan belgesel, 2009 yılının Mart ayında yayımlanmış. Dizinin bölümleri sırasıyla kış, yaz ve sonbahar'dan oluşuyor.

Yellowstone parkında kış mevsimiyle birlikte kurt hariç bütün hayvanların ortadan kaybolmasını ve kurdun nasıl hüküm sürdüğünü anlatıyor. Normalde kurttan kaçabilen hayvanlar bu mevsimde güçsüzleşip kurda av oluyorlar. Kurt da bu hayvanların izini sürüp onları avlamaya çalışıyor.

Kurdun baş karakter olarak ele alınması belgeseli biraz kurmacaya yaklaştırıyor. Yalnızca görsellik değil, dramatik yapı benzeri öğeleri de fark ediyoruz. Sürükleyicilik, karakterin işlenmesi, sahne içi heyecanlar vb. etkiler belgeseli çok keyifli yapmış.

BBC - The Hunt for Higgs - Higgsi Aramak HDTVRIP Türkçe Altyazı


BBC - The Hunt for Higgs - Higgsi Aramak HDTVRIP Türkçe Altyazı

'Var' olması gerektiği düşünülen Higgs Boson' u bulmak için tarihin en pahalı deneyi yapılıyor... 'Var olduğumuzu' anlamamız için buna ihtiyacımız var çünkü bize, toprağa, otomobile, bilgisayara aklınıza gelebilecek her şeye kütle veren bir şeyler var olmalı. Bu parçacık, önemini ifade etmek adına 'Tanrı Parçacığı' adı ile de anılıyor. Cern' de son durum ne? 2012 bilim tarihinde önemli bir dönüm noktası mı olacak?

 

BBC - Vahşi Afrika Wild Africa DVDRIP XviD Türkçe Altyazı


BBC - Vahşi Afrika Wild Africa DVDRIP XviD Türkçe Altyazı

 

Michael Palins New Europe - Palinle Yeni Avrupa (2007) DVDRip Türkçe Altyazı AC3 x264-SKRG


Michael Palins New Europe - Palinle Yeni Avrupa (2007) DVDRip Türkçe Altyazı AC3 x264-SKRG
Michael Palin'in daha önce görmediğiniz türden keşif yolculuğu. 
Şimdi, Demir Perdeler kalktı ve soğuk savaş bitti. Michael yeni özgürlüğün tadını çıkarırcasına, hiçbir engel tanımadan dolaşıyor. Bu yolculukta, Transylvania'da Dracula Tapınağı'ndan, Viinistu'daki sülüklerin kan emme terapisine kadar daha pek çok deneyim sizleri bekliyor. Doğu Almanya'da Michael, Kızıl Ordu tanklarını Polonya'ya götürüyor ve yolcuları sabah 8.58 treniyle Poznan'dan Wolsztyn'e geçiriyor.
 

BBC - Wild China HDTVRIP Türkçe Altyazı


BBC - Wild China HDTVRIP Türkçe Altyazı
 
Son derece zengin turizm kaynaklarına sahip olan Çin’in her yöresinde eşsiz güzelliklere sahip dağ, ırmak, pınar, şelale, antik kalıntı, ender bulunan hayvan türleri ve bitkiler ile sayısız eski eser görmek mümkündür. Bütün bu güzellikler doğa ve insanlar ile uyumlu bir şekilde bir arada bulunmaktadır. Çin’de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınan eserlerin sayısı 29’u buldu. Bunlardan üçü doğal miras, 21’i kültürel miras ve dördü doğal ve kültürel miras olarak kabul edildi. Söz konusu doğal ve kültürel mirasların Çinlilerin zekasını ve çalışkanlığını yansıttığı söylenebilir.
Bu değerli doğal ve kültürel mirasların dışında Çin’de güzel manzaraları ve zengin kültürüyle ün kazanan sayısız yer vardır. Turistler genel olarak bu yerleri gezerek, Çin’in doğal güzelliği ve eskiye uzanan medeniyeti hakkında bilgi sahibi olurlar.
 

BBC The Blue Planet - Mavi Gezegen (DVDRIP) Belgesel + Türkçe Altyazı 10 Bölüm


BBC The Blue Planet - Mavi Gezegen (DVDRIP) Belgesel + alt yazı 10 Bölüm

Mavi Gezegen, dünya okyanuslarının doğal tarihi üzerine yapılmış en kapsamlı seri. David Attenborough tarafindan yaratılan, doğaüstü görüntülere sahip bu su destanı, denizin en korkunç, en çekici, en gizli sırlarını keşfediyor. Nefes kesici güzellikte bir dünyaya girin ve yeni türler keşfedin, görülmemiş deniz canlılarını ziyaret edin ve daha önce asla bir kameranın yakalayamadığı hayatta kalma hikayelerine tanık olun. Ödüllü besteci George Fenton'ın enfes müzikleri eşliğinde filmin görüntü parlaklığı ve ses kalitesi ile bu DVD zevki daha da arttırıyor. Dipsiz, hayrete düşüren deniz hayatının nadir görüntülerini içeren inanılmaz bir dünyayı göstermek için kameraları gezegenimizin sınırlarına - denizin derinliklerine - çeviriyor.Dipsiz Amazon, ilkel yunusları, dev pembe kılıçbalıklarını, dev siyah piranaları ve şaşırtıcı yaratıkları bulmak için ırmağın saklı derinliklerini araştırıyor.Köpekbalığı Vocano ile köpekbalıkları için bir liman olan Cocos Adalarına doğru tehlikeye dalın. Yeni derinliklere ulaşan kameralarla aksiyonun kalbinden köpekbalıklarının davranışlarına tanık olun.

Bafta Ödülleri : En İyi Film Müziği, En İyi Görüntü
(British Academy of Film and Television Arts)

 

BBC - Çaresiz Kraliçeler WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR


BBC - Çaresiz Kraliçeler WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR
Güney Amerika karşıtlıklarla dolu bir kıta. Gelişmekte olan yoksul ülkeler, küresel ölçekte rekabet kapasitesine sahip gelişen ekonomiler olma yolunda hızlı bir dönüşüm süreci geçiriyor. Varlıklı kesim savurgan bir yaşam tarzını benimserken yurttaşları muazzam bir yoksullukla pençeleşiyor. BBC imzalı belgesel Güney Amerika kültürünün, cinsellik, para ve güzelliğe bakış açısını ekrana getiriyor. Sunucu Billie J D Porter, Güney Amerika ülkesi Venezüella’nın genç kadınlarını dünya çapında güzellik kraliçelerine dönüştürmedeki aşırı çabasını araştırıyor. Belgesel, Venezüella Güzellik Yarışması’na bizzat tanıklık ederek para ve güzellik içinde yaşamak için her şeyi denemeye hazır kadınlarla tanışıyor. Porter, aynı zamanda Güney Amerika’daki güzellik ve estetik cerrahi saplantısının, ülkenin zengin ve fakir kesimlerine olan etkisini araştırıyor.