»

BBC - Lost Land Of The Jaguar HDTV Türkçe Altyazı 720p AC3 x264


BBC - Lost Land Of The Jaguar HDTV Türkçe Altyazı 720p AC3 x264

Güney Amerika' nın belki de gerçek anlamda el değmemiş son Yağmur Ormanları' na sahip bir ülke olan Guyana, farklı uzmanlık alanlarından bilim insanları tarafından ziyaret ediliyor belgeselde.
Bu bilim insanları her gün pek çok yeni türü sınıflandırırken, ziyaretin diğer önemli, belki de en önemli konusu olan ' Yoksul Guyana' nın idarecilerini bu ormanların dünya için önemine ikna etmek' amacına uygun deliller topluyorlar.
Şimdi Guyana gibi yoksul ülkelerin elinde iki seçenek var; ya çaresizlik nedeniyle para kazanabilmek adına ormanlarının talanına izin verecekler ya da batılı ülkeleri 'karbon kredisi' vermeye ikna edecekler. Guyana iklim değişikliğini yaratabilecek, atmosfere salınmaması gereken 40 Milyon ton karbonu hapseden bir ülkedir. Bu, Guyana' yı hepimizin vatanı yapmaya yeter de artar bir değerdir.

The Ottomans Europes Muslim Emperors - Osmanlı Avrupanın Müslüman Hükümdarları WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDRThe Ottomans Europes Muslim Emperors - Osmanlı Avrupanın Müslüman Hükümdarları WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR

Gazeteci Rageh Omaar tarafından sunulan belgeselde Osmanlı İmparatorluğu'nun Söğüt'te başlayıp üç kıtaya yayılan altı asırlık öyküsü ele alınıyor. Türkiye'nin yanı sıra Balkanlar'da, Yunanistan'da ve Orta Doğu'nun çeşitli ülkelerinde çekilen filmde Rageh Omaar, Osmanlı padişahlarının ekonomik, dini ve toplumsal örgütlenmeyi değişen zaman içinde nasıl yönettiğini ve Müslüman olmayan toplumlarla geliştirdikleri ilişkileri inceliyor.
Günümüzde Hristiyan Batı ile Müslüman Doğu arasında yaşanan gerginlik ve anlaşmazlıkların yüzyıllarca Osmanlılar tarafından da tecrübe edildiğini anlatan Rageh Omaar, generaller ve din adamları arasındaki dengenin kurulması ya da laik siyasetin dini ideolojiyle rekabeti gibi konularda Türklerin tarihsel deneyiminin zenginliğine vurgu yapıyor.

BBC - World War Two: Behind Closed Doors - 2.Dünya Savaşı Kapalı Kapılar Ardında (2008) DVDRip Türkçe Altyazı AC3 XviD-SKRG


BBC - World War Two: Behind Closed Doors - 2.Dünya Savaşı Kapalı Kapılar Ardında (2008) DVDRip Türkçe Altyazı AC3 XviD-SKRG
2. Dünya Savaşı'nın Bilinmeyen Gerçekleri
Stalin, batı demokrasilerinin güçlü liderleri Churchill, Roosevelt ve Nazilerin lideri Hitler'in kapalı kapılar ardındaki sıradışı görüşmelerine ve dünyanın geleceğini tayin eden inanılmaz pazarlıklarına tanık olacaksınız.
İlk kez yayınlanan arşiv görüntülerinin yer aldığı; Avrupanın orta yerinde tüm dünyanın geleceğini değiştiren olaylar hakkında merak ettiklerinizi öğreneceksiniz.

Natures Weirdest Events - Doğa Çıldırdığında WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR


Natures Weirdest Events - Doğa Çıldırdığında WEBRip Türkçe Dublaj 576p x264-BDR
Belgeselde Sydney'i bir gecede kızıla boyayan fırtınadan Hollanda'da bir arabaya koza ören güvelere; Arkansas'da esrarengiz bir şekilde düşüp ölen binlerce kuştan Florida'da gizemli bir delikte yok olan göle kadar, doğanın sırlarla dolu sürprizleri ekrana geliyor.

BBC The Planets 8 DVDRIP TR-EN Dual


BBC The Planets 8 DVDRIP TR-EN Dual
Mars ve Satürn?e yapılan son keşiflerle güncellenmiş ve yeniden seslendirilmiş bu fevkalade belgesel, güneş sistemimize eşsiz bir bakış fırsatı sunuyor. Gezegenlerin şekli ve evrimi astronomi tarihi ve uzaydaki keşiflerle birlikte gözler önüne seriliyor. Bu bölümlerde, uzak ve yakın geçmişte, güneş sistemimizin ne kadar büyük değişikliklere uğradığı anlatılmaya çalışılmaktadır. Pek çok bilinmez, teknolojinin ve bilimin uzayın derinliklerinde ulaştığı yanıtlarla gün yüzüne çıkmıştır. Hepsinin üzerinde bu bölümler, sizi gezegenlerin gerçekleri ile tanışıp merak ve hayranlık duygularınızı harekete geçirecek. Öğrenciler ve öğretmenlerimiz için harika bir kaynak! Meraklıları bu belgesel setini kaçırmasın!

BBC Natural World - Fabulous Frogs (2014) HDTV Türkçe Altyazı 1080p x264


 
BBC Natural World - Fabulous Frogs (2014) HDTV Türkçe Altyazı 1080p x264
Kara ve su kurbağalarının 5000' den fazla türü vardır ve hepsi farklı renk, şekil ve boyutlardadır.

The Magic of Mushrooms - Mantarların Büyüsü (2014) HDTV Türkçe Altyazı 720p x264


 
The Magic of Mushrooms - Mantarların Büyüsü (2014) HDTV Türkçe Altyazı 720p x264 Hayatta kalmamız, daha da önemlisi
Yeryüzündeki tüm yaşamın hayatta kalması için diğer her şeyden daha önemli daha gizemli bir şeyler var.Onun doğumu zorludur.Yaşamının çoğunluğunda yeraltında saklıdır ve sadece yaşam döngüsünün sonu onun gerçek kimliğini ortaya seremez.

 
 
 

BBC - Büyük Data Çağı HDRip Türkçe Dublaj 720p AC3 XviD-BDRBBC - Büyük Data Çağı HDRip Türkçe Dublaj 720p AC3 XviD-BDR

BBC imzalı belgesel bilim insanlarının veri arayışı uğruna geliştirdikleri teknolojileri gözler önüne seriyor.

BBC - The Life Of Muhammad Muhammed'in Yaşamı Türkçe Altyazı HDTVRIP


BBC - The Life Of Muhammad Muhammed'in Yaşamı Türkçe Altyazı HDTVRIP

Rageh Omaar' ın sunduğu 3 bölümlük BBC belgeseli, İslam peygamberinin hayatını konu almakta

 

BBC - Science And Islam HDTV Türkçe Altyazı


BBC - Science And Islam HDTV Türkçe Altyazı

BBC'den Jim AlKhaili'nin yaptığı harika bir belgesel. İslamiyet ile doğan bilim altın çağını anlatıyor. Şu andaki bilimin ataları olan müslüman bilim adamlarını ve o günlerdeki devasa gelişmeleri anlattığı gibi Avrupa'ya bilimi ve ilimi müslümanların getirdiğini ve onlara borçlu olduğunu anlatıyor.

Müslüman bilim adamları olmadan bilgisayar diye birşey olmayacağı çünkü algoritmayı onların bulduğunu, cebiri onların bulduğunu ve onlar olmadan yine kimyanın da olmayacağını ve onların bulduğu yeni ve büyük astronomi gerçeklerini anlatıyor.

Ayrıca onluk sayı sistemini ve daha bunlarla kalmayan bir çok yeniliği buluşları ve onları buna neyin sevkettiğini açıklıyor. Avrupa bilimsel rönesansının başlatıcıları müslümanlar olduğu ve bilimin onlara çok büyük borcu olduğu halde, neden onların yaptıklarının bu derece unutulduğu ve hiç bahsedilmediğini de anlatıyor.